חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > עמ"ק (אשקלון) 904/06 - מדינת ישראל נ' חברת עמיגור בע"מ, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עמ"ק (אשקלון) 904/06 - מדינת ישראל נ' חברת עמיגור בע"מ

עמ"ק (אשקלון) 904/06

מדינת ישראל

נ ג ד

חברת עמיגור בע"מ


בית משפט השלום אשקלון

[15.04.2008]


כב' השופט א. אינפלד


בשם התובע - עו"ד הילה רווח

בשם הנאשם - עו"ד שי קגן

החלטה

 

1.    נגד הנאשמת הוגש דו"ח, הוא כתב אישום, בגין עבירות לכאורה על סעיף 20 לחוק העזר לאשקלון (שמירת הסדר והניקיון), בגין הפרת הפרת החובה המוטלת על בעל נכס או המחזיק בו, להחזיק את הנכס באופן שלא יתקיים בו מפגע.

2.    על פי הטענה אשר בכתב האישום, היה בבניין נשוא כתב האישום, ביום 16.8.06, עשבייה יבשה, פסולת ביתית וצמחיה הגולשת לשטח הציבורי. המדובר בבניין משותף בו חלק מהדירות הן בבעלות הנאשמת. דירות אלה מושכרות לדיירים במסגרת של "דיור ציבורי".

3.    הנאשמת התייצבה לדיון וטענה טענות מקדמיות. טענתה הראשונה היא שלא קיבלה התראה אודות המפגע. התביעה טוענת כי נמסרה התראה שבוע לפני המועד המצויין בכתב האישום. אין ספק שבטיעון זה אין כדי להביא לביטול כתב האישום. מדובר במחלוקת עובדתית אשר צריכה להתברר בראיות. טענה זו, כטענה מקדמית, נדחית אפוא.

4.    טענה נוספת שנטענה היא טענת אפלייה ביחס לדיירים אחרים בבניין, נגדם, על פי הטענה, לא הוגשו דו"חות. המדינה בתגובתה הגישה העתקים של דו"חות אשר הוגשו נגד דיירים רבים בבניין, ביניהם, על פי הטענה, גם דיירם השוכרים דירות מהנאשמת. הנאשמת לא הגיבה לרשימה זו, אף שהגיבה לעניינים אחרים. מכאן אני מסיק כי היא מקבלת את הטענה העובדתית של המאשימה. נמצא שאין בסיס עובדתי לטענת האפלייה שטענה הנאשמת.

5.    טענה נוספת שנטענה היא טענה של העדר אחריות, אפריורי, של הנאשמת לחובות ממין זה. זאת, באשר אין היא מחזיקה במקום בפועל, אלא משכירה יחידות דיור במקום. לדברי הנאשמת מי שאחראי לחובות על פי חוק העזר הם הדיירים המתגוררים במקום בפועל. בתוך טענה זו גם הובלעה טענה נוספת והיא כי האחריות צריכה להתחלק באופן יחסי בין כל הדיירים, ולא נכון לחייב כל דייר ודייר בקנס המלא.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח