חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > עמ"ת (חיפה) 71368-11-17 - ד' מ' נ' מדינת ישראל, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עמ"ת (חיפה) 71368-11-17 - ד' מ' נ' מדינת ישראל

עמ"ת (חיפה) 71368-11-17

ד' מ' (עציר)

נ ג ד

מדינת ישראל

בית המשפט המחוזי בחיפה

[05.12.2017]

כבוד השופט ארז פורת

החלטה

 

1. בפניי ערר על החלטת בית המשפט קמא (תיק מ"ת 56092-10-17, כב' השופטת אניספלד, בית משפט השלום בחדרה) בה הורה על מעצרו הממשי של העורר עד לתום ההליכים המשפטיים בעניינו.

בתמצית אציין כי כנגד העורר הוגש כתב אישום בו יוחסו לו שלושה אישומים שעניינם : איומים. המדובר באיומים שהושמעו, על פי הנטען, באוזני עובדי הרווחה בעיירית חדרה ושכוונו כלפי גרושתו של העורר ובן זוגה.

2. העורר טוען כי הדברים שיוחסו לו היו בגדר "סינון מילים" בלא כל כוונה לממשם וכי אין בנסיבות העניין עילה להורות על מעצרו ,בהיעדר עילת מעצר סטטוטורית. עוד נטען כי העורר מעוניין להשתלב במוסד טיפולי "בית נועם" המתאים למצבו ואין עילה שלא לשלבו בטיפול זה חלף מעצר.

3. אין חולק כי לעורר הרשעה נוספת משנת 2015 בעבירות שעיקרן איומים כלפי אותה בת זוג, לרבות הפרת צו בית משפט שנועד להרחיקו ממנה.

4. ב"כ המשיבה עתרה לדחיית הערר. צויין כי בתיק ראיות המבססות לכאורה את האישומים. עוד הופניתי להמלצת שירות המבחן לפיה קיים חשש גבוה להישנות מעשי פריצת חוק ואלימות מצד העורר. צויין כי שירות המבחן הציע לעורר אפשרות לטיפול "בבית נועם" במהלך הראיון שנערך עימו, אולם העורר שלל זאת וציין כי יש לו קושי בשהייה במקום זר וסגור. לגבי חלופת המעצר שהוצעה בפיקוח בני משפחתו, סבר שירות המבחן כי זו אינה מאיינת בצורה סבירה את המסוכנות מפניו.

5. עיינתי בתיק ראיות טרם מתן החלטתי ואין לי אלא לצרף עמדתי להחלטת ערכאה קמא בדבר קיום תשתית ראיות לכאורה, מספקת. העובדה כי האיומים לא הושמעו באוזניי נשוא האיום אינה פוגמת ביסודות העבירה המיוחסת ואין בה בכדי למנוע או לכרסם באפשרות הרשעת העורר במיוחס לו.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח