חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > עמ"נ (מרכז) 32127-09-19 - א.מ. נ' משרד הפנים, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עמ"נ (מרכז) 32127-09-19 - א.מ. נ' משרד הפנים

עמ"נ (מרכז) 32127-09-19

תיק חיצוני: 00000

א.מ. (עציר)

ע"י ב"כ עו"ד מיכל פומרנץ

נ ג ד

משרד הפנים

ע"י פמ"מ (אזרחי)

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

[18.11.2019]

כבוד השופט חגי טרסי

מטעם הסיוע המשפטי

פסק דין

 

לפני ערעור על החלטת בית הדין לביקורת משמורת שלא לשחרר את המערערת ממשמורת לנוכח קביעתו כי מתקיים במקרה זה הסייג הקבוע בסעיף 13ו(ב)(2) לחוק הכניסה לישראל (להלן: "החוק"), המורה כי אין לשחרר ממשמורת את מי שיש בשחרורו כדי לסכן את שלום הציבור. השאלה העומדת להכרעה הנה האם סיכון פוטנציאלי לציבור, הנעוץ כל כולו במצבה הנפשי של המערערת, יכול להצדיק המשך החזקתה במשמורת, על אף שמוסכם כי לא מתקיים במקרה זה הליך הרחקה אפקטיבי. לטעמי, מתחייבת לשאלה זו תשובה שלילית, ועל כן ראוי יהיה להורות על שחרורה ממשמורת, כאשר המענה למסוכנות הנובעת ממצבה הנפשי ימצא בסמכויות המוקנות לפסיכיאטר המחוזי ונציגיו על פי החוק לטיפול בחולי נפש. אנמק עמדתי זו.

תמצית ההליכים עד כה:

המערערת, נתינה זרה, הגיעה לישראל, לטענתה, בחודש דצמבר 2016. בחודש דצמבר 2017 עוכבה המערערת, הובאה לשימוע בפני ממונה ביקורת גבולות, והוצאו בעניינה צווי הרחקה ומשמורת. מאז מועד זה שוהה המערערת במשמורת, למעט מספר ימים בהם היתה תחת הוראת אשפוז כפוי, כפי שיפורט בהמשך. במהלך התקופה נעשו ניסיונות לברר את זהותה של המערערת ואת מדינת מוצאה, וזאת על מנת שניתן יהיה להנפיק לה מסמכי נסיעה ולהרחיקה, אך ניסיונות אלה לא נשאו פרי. מכלול ההליכים שננקטו עד כה בעניינה של המערערת תוארו בהרחבה בהודעת הערעור, על נספחיה הרבים, אך לצורך הדיון הנוכחי די בכך שאין עוד חולק על כך שנכון לעת הזו, אין מתווה ריאלי להרחקתה של המערערת מישראל (ראו סעיף 45 לתגובת המשיבה לערעור).

במהלך חודש יולי האחרון, בחלוף למעלה משנה וחצי מאז הושמה במשמורת, הגישה המערערת לראשונה ערעור מנהלי על סירובו של בית הדין להורות על שחרורה ממשמורת. הערעור דאז, עמ"נ 60869-07-19 ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח