חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > עע"מ 122/19 - זכרון זאב צבי נ' מועצת עיריית ירושלים ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עע"מ 122/19 - זכרון זאב צבי נ' מועצת עיריית ירושלים ואח'

עע"מ 122/19

זכרון זאב צבי

נ ג ד

1. מועצת עיריית ירושלים

2. ועדת ההקצאות של עיריית ירושלים

3. עמותת שבט מרדכי

בבית המשפט העליון

[13.02.2019]

כבוד השופטת ד' ברק-ארז

בשם המבקשת - עו"ד חוה ולר

בשם המשיבות 2-1 - עו"ד עינב שריקי

בשם המשיבה 3 - עו"ד אמיר דולב, עו"ד שחר אייטזנר

 

החלטה

 

1. זוהי בקשה למתן סעד זמני עד להכרעה בערעור שהוגש על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית משפט לעניינים מינהליים (עת"ם 21947-06-18, השופט א' רובין).

2. מקורו של ההליך בהחלטתה של עיריית ירושלים (להלן: העירייה) מיום 22.3.2018 להקצאת קרקע המצויה ברחוב מנחת יצחק בעיר (להלן: הקרקע) לצורך הקמתו של בית כנסת. כיום מיועדת הקרקע להקמת 4 גני ילדים עירוניים על ידי העירייה, כאשר בקומה שמעל הגנים אמור להיבנות בית הכנסת.המבקשת והמשיבה 3 (להלן: המשיבה) הן עמותות שחברים בהן מתפללים המתגוררים בקרבת הקרקע הנדונה.

3. בחודש מרץ 2017 פרסמה העירייה הזמנה להגיש בקשות להקצאת הקרקע. חמש עמותות, ביניהן המבקשת והמשיבה, הגישו בעקבות זאת בקשות לעירייה בנושא. בסופו של דבר, החליטה העירייה כי הקרקע תוקצה למשיבה בחכירה למשך 25 שנים מיום השלמת הבניה.

4. בהחלטתה ציינה העירייה שלושה נימוקים עיקריים המטים את הכף לעבר הקצאת הקרקע למשיבה - העובדה שהמשיבה היא עמותה קטנה יותר מהמבקשת, ועל כן נראה שהקרקע מתאימה יותר לצרכיה; העובדה שבקרקע אמורים להיבנות כאמור גם גני ילדים שעל גגם עתיד לקום בית הכנסת המדובר ושהעירייה שוקלת להקצות גנים אלה לעמותה של חסידות בעלזא אשר מתפלליה מזוהים עם המשיבה (בכפוף להליך הקצאה שיתנהל על פי דין), באופן שיתרום לקידום הפרויקט; וכן העובדה שהעירייה מתעתדת להקצות אף קרקע אחרת, המצויה בסמוך לקרקע מושא הדיון (להלן: הקרקע הנוספת), אשר תעניק למבקשת מענה טוב יותר לצרכיה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח