חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > עע"מ 4848/04 - שולמית בכור ואח' נ' מרדכי (מוטי) ששון - ראש עיריית חולון, פסק-דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עע"מ 4848/04 - שולמית בכור ואח' נ' מרדכי (מוטי) ששון - ראש עיריית חולון

עע"מ 4848/04

1. שולמית בכור

2. יחזקאל בכור

3. חיים בכור

4. לירון בכור

נ ג ד

מרדכי (מוטי) ששון - ראש עיריית חולון


בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים בענינים מנהליים

[20.09.2007]


כבוד הנשיאה ד' ביניש

כבוד השופט א' א' לוי

כבוד השופט ד' חשיןבשם המערערים  - עו"ד יונית זורניצר

בשם המשיב  - עו"ד דניאלה גז

 

פסק-דין

 

הנשיאה ד' ביניש:

 

בפנינו ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל-אביב בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים (השופט א' טל) מיום 22.4.04, במסגרתו נדחתה עתירתם של המערערים, בה ביקשו ליתן למערערת 1 (להלן: המערערת) רישיון רוכלות לדוכן פירות וירקות המצוי בפינת הרחובות ארלוזורוב ושנקר בחולון (להלן: הדוכן).

 

עיקרי העובדות והטענות

1. בעלה המנוח של המערערת, עובד בכור (להלן: עובד או המנוח) הפעיל במשך כעשרים שנה דוכן פירות וירקות מכוח רישיון רוכלות, אשר ניתן לו על מנת לסייע בשיקומו הנפשי והכלכלי ולסייע לו בפרנסת משפחתו, רשיון אשר חודש מדי שנה. עובד נפטר ביום 19.8.99, ועקב פטירתו הודיעה מחלקת רישוי עסקים בעיריית חולון למערערת כי רישיון הרוכלות הינו אישי, וכי עם פטירתו של המנוח פקע הרישיון.

פעמיים הגישה המערערת בקשה לחידוש רישיון הרוכלות על שמה (ביום 18.10.99 וביום 26.12.02), כאשר לגישתה היה על המשיב לבחון את בקשתה כבקשה לחידוש רישיון קיים, ולא למתן רישיון חדש. בתשובה לבקשתה הראשונה הובהר למערערת כי בקשתה נשקלה כבקשה למתן רישיון חדש, מאחר שרישיון עסק הוא אישי ולא ניתן להעברה. הבקשה סורבה לאחר שנדונה לפי הקריטריונים המקובלים, ובהם מדיניות העירייה והמשטרה למעט במתן רישיונות לרוכלות, ובהתחשב בנתוני המערערת מבחינה סוציאלית וחברתית. בקשתה השניה של המערערת סורבה מהטעם שרוכלות היא מטבעה ניידת ואין מאשרים רוכלות נייחת, וכן מאחר שהרחוב בו היה מוצב הדוכן הוא אחד הרחובות האסורים ברוכלות. עקב דחיית הבקשה השניה הוגשה העתירה נשוא הערעור שבפנינו.

2. בית המשפט קמא דחה על הסף את עתירתם של המערערים 2-4, ילדיו של המנוח, שכן הללו מעולם לא ביקשו רישיון עסק לעבוד בדוכן, ומשכך ממילא לא סורבה בקשתם. באשר לעתירתה של המערערת קבע ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח