חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > עע"מ 8327/19 - דאואג'אבר ואח' נ' שר הפנים
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עע"מ 8327/19 - דאואג'אבר ואח' נ' שר הפנים

עע"מ 8327/19

1. דאואג'אבר

2. גאדג'אבר

3. וסאםג'אבר

4. מאזן ג'אבר

5. כפאחג'אבר

6. טארקג'אבר

נ ג ד

שר הפנים

בבית המשפט העליון

[23.12.2019]

כבוד השופט נ' סולברג

בשם המערערים:

עו"ד נסרי עאמר

 

החלטה

 

1. המערער 1, דאוד ג'אבר (להלן: ג'אבר), התאזרח בישראל ביום 13.6.1995; המערערים 6-2 הם ילדיו, חסרי מעמד בישראל. בשנים האחרונות, פועל ג'אבר במטרה להסדיר את מעמד ילדיו כאזרחי ישראל, ולשם כך הגיש בקשה למשרד הפנים, שעיקרה בטענה כי נוכח התאזרחותו, מחויב המשרד ליתן אזרחות גם לילדיו, על-פי הוראת סעיף 8(א) לחוק האזרחות, התשי"ב-1952. הבקשה נדחתה על-ידי מרכזת מעמד ואשרות בלשכת האוכלוסין וההגירה במזרח ירושלים, ולאחר מכן, בהחלטת סגנית מנהלת לשכת האוכלוסין וההגירה, נדחה ערר שהגיש על החלטה זו. משכך היה, עתרו המערערים לבית המשפט המחוזי בירושלים, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, בבקשה לבטל את ההחלטות בעניינם, ולהעניק אזרחות לילדיו של ג'אבר.

2. בפסק דין מיום 31.10.2019, דחה בית המשפט לעניינים מנהליים את העתירה. בית המשפט קיבל את טענת משרד הפנים, וקבע כי בבקשת האזרחות המקורית שהגיש ג'אבר, "הוא לא ציין את מצבו המשפחתי לאשורו, ולא ציין כי הוא אב לילדים". התנהלותו-זו, לא אפשרה למשרד הפנים לברר בזמן אמת אם מתקיימים התנאים למתן אזרחות לילדיו. בהקשר זה קבע בית המשפט, כי "אין לצפות מהמשיב [משרד הפנים - נ' ס']לבחון הענקת אזרחות ביחס למי שלא ביקש זאת", והוסיף כי משחלפו השנים, לא ניתן עתה לתקן את הפגם ולבחון מה היה מצב הדברים בשעתו.

3. על רקע זה, הגישו המערערים את הערעור דנן. בצד הערעור, הגישו את הבקשה למתן צו ביניים ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח