חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > עפ"ג (חיפה) 23716-01-21 - נידאל ג'בילי נ' מדינת ישראל ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עפ"ג (חיפה) 23716-01-21 - נידאל ג'בילי נ' מדינת ישראל ואח'

עפ"ג (חיפה) 23716-01-21

נידאל ג'בילי

ע"י ב"כ עו"ד ג'בילי ואח'

נ ג ד

1. מדינת ישראל

2. סיגא - הוצאה לאור בע"מ

בית המשפט המחוזי בחיפה

[11.03.2021]

כב' הנשיא רון שפירא

פסק דין

 

הרקע לערעור, השתלשלות ההליכים וטענות הצדדים:

המערער הורשע במסגרת ת.פ. 1667-06 של בימ"ש השלום בחיפה בעבירות מכירה והחזקה לצרכי מכירה לפי סעיף 10(ג)(ד) לפקודת זכויות היוצרים. במסגרת גזר הדין של בימ"ש קמא מיום 25.03.2007 הושת על המערער, בין היתר, פיצוי פלילי בסך 10,000 ₪ שישולמו לנפגעת העבירה - חברת "סיגא הוצאה לאור בע"מ".

משחלף המועד הקבוע לתשלום הפיצוי לנפגעת העבירה, העבירה מזכירות בימ"ש קמא את הפיצוי לגביה במרכז לגביית קנסות והפיצוי הפך ל"חוב" כהגדרתו בחוק המרכז לגביית קנסות. המערער חויב על ידי המרכז בתשלום הפיצוי בתוספת ריבית פיגורים. למערער נשלחו דרישות תשלום, אך הוא לא פעל לתשלום החוב. המרכז נקט בהליכים לגביית החוב שלא נשאו פרי. בשנת 2013 ניתן צו כינוס לנכסי המערער בתיק פש"ר 17210-11-12 ולכן בוטלו ועוכבו כל הליכי הגביה נגדו. ביום 06.12.19 קיבל המערער הפטר חלוט מכל חובותיו ולפיכך חודשו הליכי הגביה על ידי המרכז.

המערער פנה למרכז בבקשה לבטל את דרישת התשלום בתיק הפיצוי לאור קבלת הפטר מחובותיו וביקש להתחשב בגילו המבוגר, מצבו הרפואי וכן מצבו הכלכלי הקשה. המרכז השיב כי מרגע ביטול ההכרזה על פשיטת הרגל בטלות ההגבלות שהוטלו ויחודשו הליכי הגביה במרכז. כן צוין כי החוב של המערער אינו נכלל בצו ההפטר ועליו להסדירו מול המרכז ובאפשרותו להגיש בקשה לפריסת החוב לתשלומים בצירוף אסמכתאות תומכות. המערער הגיש בקשה למרכז להפחית את ריבית הפיגורים ולהתחשב במצבו הכלכלי והרפואי. המרכז השיב כי לבית המשפט הסמכות להפחית תוספת פיגורים בחוב מסוג פיצוי לנפגע עבירה בהליך פלילי ולפיכך המרכז אינו יכול להיענות לבקשה זו.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח