חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > עת"א (באר-שבע) 69652-01-19 - ש.י. נ' שרות בתי הסוהר, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עת"א (באר-שבע) 69652-01-19 - ש.י. נ' שרות בתי הסוהר

עת"א (באר-שבע) 69652-01-19

ש.י. (אסיר)

באמצעות ב"כ עו"ד סימה כוכב

נ ג ד

שרות בתי הסוהר

באמצעות ב"כ עו"ד רחל אטיאס

בית המשפט המחוזי בבאר-שבע

[05.09.2019]

כב' השופט אהרון משניות

פסק דין

 

א. כללי

מה הדין כאשר קיימת סתירה בין חוות דעת של המרכז לבריאות הנפש (להלן: מב"ן), אשר מעריכה כנמוכה את מסוכנותו המינית של אסיר שהורשע בעבירות מין חמורות במשפחה, ותומכת בשינוי קטגוריה ובהוצאתו לחופשה ראשונה בתנאים מגבילים, ובין חוות דעת של ועדת גילוי עריות (להלן: וג"ע), אשר אינה ממליצה על הוצאתו של האסיר לחופשה, למרות ההמלצה החיובית של מב"ן? זו בקליפת אגוז השאלה שעולה בעתירה זו, אשר בה מלין העותר על החלטת המשיב לדחות את בקשתו לחופשה ראשונה, בניגוד לחוות דעת מב"ן שתומכת בכך.

העותר מרצה עונש של 18 שנות מאסר בפועל, שנגזרו עליו, לאחר שהורשע בביצוע עבירות מין חמורות בבתו בהיותה מתחת לגיל 14, והחל לרצות את עונשו ביום 14.1.2009. לפי נהלי המשיב העותר היה רשאי להגיש בקשה לצאת לחופשה ראשונה כבר ביום 15.7.2013, לאחר ש"שבר רבע" ממאסרו, אולם הוא המתין עוד שנים אחדות בטרם הגיש בקשה כאמור.

וג"ע במחוז תל אביב, בחוות דעתה מיום 17.3.19, לא המליצה על שילובו של העותר בסבב חופשות. זאת, למרות שהמרכז לבריאות הנפש, שדן אף הוא בעניינו של העותר, קבע בחוות דעתו מיום 12.8.18 כי רמת המסוכנות המינית של העותר נמוכה, ולכן הוא אינו מתנגד לשינוי הקטגוריה של העותר, וכן לשילובו בסבב חופשות.

ב. טענות הצדדים

לדברי ב"כ העותר, העותר מודה בעבירות שביצע, מודע לחומרתן ומביע חרטה עליהן. העותר אף מבקש להשתלב בהליך טיפולי ייעודי לעברייני מין, אלא שלעת הזאת, נוכח יתרת מאסרו הארוכה, על פי נהלי שב"ס, הוא אינו יכול להשתלב בטיפול ייעודי כאמור, ולדברי באת כוחו אין לזקוף זאת לחובתו של העותר. ב"כ העותר מציינת עוד כי העותר סיים קבוצת אלימות, נעדר רקע התמכרותי לסמים ולאלכוהול, נעדר חמ"ן שלילי ונקי מעבירות משמעת ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח