חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > עת"א (מרכז) 27975-08-16 - היועץ המשפטי לממשלה נ' מוחמד באבקיר ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עת"א (מרכז) 27975-08-16 - היועץ המשפטי לממשלה נ' מוחמד באבקיר ואח'

עת"א (מרכז) 27975-08-16

היועץ המשפטי לממשלה

נ ג ד

1. מוחמד באבקיר

2. ועדת השחרורים

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

[16.08.2016]

כב' הנשיא אברהם טל - אב"ד יעקב שפסר כב' השופטת ד"ר איריס רבינוביץ ברון כב' השופט

ב"כ עו"ד רותם נוימן-וסרמן ועו"ד רוני שירן-בז'רנו העותר

המשיב ובא כוחו עו"ד מחמוד נעאמנה

פסק דין

 

המשיב 1 (להלן: "המשיב") מרצה עונש מאסר שני בגין שני מקרים של מכירת חשיש לסוכן משטרתי סמוי נושא ת"פ 57763-02-16 (בית משפט השלום בתל אביב) וביום 4.8.16 החליטה המשיבה 2 (להלן: "הוועדה") לשחרר אותו על תנאי בתנאי התוכנית הטיפולית של מרכז "דף חדש" שהוצגה בפניה ובפנינו ובתנאים נוספים, לרבות הרחקה מאזור תל אביב ומעצר בית לילי, כמפורט בסיפא החלטתה נושא העתירה.

ב"כ העותר טוענת בכתב העתירה ובטיעוניה בפנינו כי שגתה הוועדה כאשר שחררה את המשיב על תנאי למרות שמדובר במאסר שני בגין מכירת סמים, כאשר העבירות נושא מאסרו הנוכחי בוצעו זמן קצר יחסית (10 חודשים) לאחר שחרורו של המשיב ממאסר קודם של 8 חודשים בגין מכירת סמים.

לטענתה, גם אם המשיב לא עבר הליך טיפולי בגלל הזמן הקצר, הרי מדו"ח הגורמים הטיפוליים שהוצג בפני הוועדה ובפנינו עולה שהוא הודה באופן חלקי בעבירות נושא מאסרו, גם אם הודה בביצוען בבית המשפט, יש לו רקע של שימוש בחשיש אך הוא לא רואה עצמו מכור ולא תופס עצמו כזקוק לטיפול בהתמכרויות.

לטענת ב"כ העותר, הוצע למשיב להשתתף בקורס שליטה בכעסים שייפתח במהלך חודש ספטמבר 2016 אך ב"כ המשיב טוען, ובצדק, שאין קשר לכאורי בין נושא הקורס לבין העבירות נושא מאסרו של העותר ולא יוותר לו זמן רב על מנת שישתתף בקורס הנ"ל מאחר והוא אמור להשתחרר ממאסרו המלא בחודש דצמבר 2016.

לטענת ב"כ העותר, התוכנית הפרטית שהוצגה בפני הוועדה ובפנינו אינה מאיינת את הסיכון הנובע מהמשיב וגם המערכת הזוגית שהוא מנהל עם מי שנמצאת בהיריון, אין בה כדי לאיין את מסוכנותו שכן בזמן ביצוע העבירות נושא מאסרו היה במערכת זוגית עם בת זוגו הנוכחית.

ב"כ המשיב טוען כי כל הנתונים הרלוונטיים להחלטת הוועדה, שהיא החלטה סבירה שהתקבלה לאחר שיקול דעת ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח