חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > עת"א (נצרת) 12131-01-21 - בני סלע נ' שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר - זימונים ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עת"א (נצרת) 12131-01-21 - בני סלע נ' שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר - זימונים ואח'

עת"א (נצרת) 12131-01-21

בני סלע (אסיר)

נ ג ד

1. שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר - זימונים

2. מדינת ישראל

בית המשפט המחוזי בנצרת

[11.04.2021]

כב' השופטת רננה גלפז מוקדי

פסק דין

 

לפני עתירת אסיר (להלן: "המבקש") הטוען כי המשיבים מונעים ממנו גישה לערכאות שיפוטיות בדרך של הגשת עתירות אסיר. לעתירה צורפה בקשה לפטור מתשלום אגרה.

המבקש עותר כנגד חסימת דרכו להגיש עתירות לבית המשפט במתקן הכליאה בו הוא מוחזק כיום, "שאטה". המבקש טוען כי מאז הגיע למתקן הכליאה "שאטה", הותר לו להגיש 3 עתירות אסיר בלבד ומאז לא איפשרו לו המשיבים להגיש עתירות נוספות.

המשיבים בתגובתם טענו כי המדובר באסיר פלילי המרצה עונש מאסר של 40 שנה, חמישה חודשים ושלושה ימים החל מיום 13.12.99. המדובר באסיר המוגדר סג"ב, התראה, ע"מ ואסיר טעון הגנה.

המשיבים טענו כי המדובר באסיר המוכר כ"עותר סדרתי" אשר מגיש מאות עתירות, הליכים משפטיים ובקשות שונות לערכאות שיפוטיות שונות במרוצות תקופת מאסרו, כאשר חלקם עולים כדי הליכי סרק כאשר המבקש עושה שימוש לרעה בהליכי משפט.

המשיבים טענו כי העתירה אינה מפורטת דיה ואינה נתמכת בראיות כלשהן. מעבר לכך, המבקש אינו תוקף החלטה מנהלית כלשהי באופן הנכנס לגדר עתירת אסיר, אלא מעלה טענות שמקומן במסגרת תלונה לגורם המוסמך ובכל מקרה המבקש לא מיצה את ההליך המנהלי בטרם פנה בעתירתו זו.

אשר לבקשה לפטור מתשלום האגרה, עתרו המשיבים כי תידחה, מאחר שהמבקש אינו עומד בתנאים לכך, בין היתר משום שהגדרתו כ"אסיר נזקק" הוסרה והוא רשאי להשתלב בעבודה ולזכות בתגמול שיאפשר לו הגשת עתירות ובנוסף, המדובר במי שמציף את המערכת באין ספור בקשות ועתירות שחלקן טורדניות ומיותרות.

בפתח הדיון, הלין ב"כ המבקש על כך שלמרות בקשת המבקש כי יובא לבית המשפט ולא ישתתף בדיון באמצעות VCוהחלטת בית המשפט ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח