חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > עת"מ (באר-שבע) 54788-05-12 - יוסף מוחמד דחא טהה נ' משרד הפנים, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עת"מ (באר-שבע) 54788-05-12 - יוסף מוחמד דחא טהה נ' משרד הפנים

עת"מ (באר-שבע) 54788-05-12

יוסף מוחמד דחא טהה

ע"י ב"כ עו"ד יפתח כהן ואוהד אמר

נ ג ד

משרד הפנים

בית המשפט המחוזי בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים בבאר-שבע

[31.07.2012]

כב' השופטת שרה דברת - ס . נשיא

באמצעות פרקליטות מחוז דרום - ע"י עוה"ד שלומי ירדן

פסק דין

 

1. עתירה מנהלית להורות כי העותר, יוסף מוחמד דחא טהה (להלן - "העותר"), הינו נתין סודן, החוסה תחת מדיניות ההגנה הקבוצתית המוענקת לנתיני סודן, ולבטל את צו המשמורת וצו ההרחקה שהוצאו נגד העותר על ידי בית הדין למשמורת ומשרד הפנים (להלן - "המשיבה"). לחילופין, מבקש העותר להיות מורחק מישראל בהקדם.

 

רקע

2. העותר הסתנן לישראל דרך גבול מצרים ביום 17.11.08, וביום 18.11.08 הוצא נגדו צו גירוש מישראל. ביום 23.11.08 נערך לעותר שימוע על ידי הממונה על ביקורת הגבולות, בו נדחתה טענתו כי הינו נתין סודן והוצא נגדו צו הרחקה מישראל.

בעניינו של העותר התקיימו דיונים בבית הדין לביקורת משמורת של שוהים שלא כדין (להלן - "בית הדין למשמורת") לאחר מעצרו. בית הדין למשמורת אישר את צו ההרחקה אולם שב וקרא לערוך לעותר שימוע שיקבע את נתינותו ולטפל בהרחקתו של העותר מישראל.

ביום 1.4.09 נערך לעותר שימוע נוסף בפני הממונה על ביקורת הגבולות, אשר שוב סבר כי העותר אינו נתין סודן ומאחר ואינו מוכן למסור פרטים אמיתיים בשימוע יש להמשיך ולהחזיקו במשמורת.

דיונים נוספים בעניינו של העותר נערכו בבית הדין למשמורת מעת לעת במהלך שנת 2009 ושנת 2010, כאשר בית הדין שב והורה לרשות ההגירה לערוך לעותר שימוע שיקבע את נתינותו, תוך שהוא מזהיר כי לא ניתן להחזיק את העותר במשמורת ללא הגבלת זמן. משהסתבר כי יש קושי בקביעת נתינות העותר בשל חוסר שיתוף פעולה מצידו, הופנה לנציגי הצלב האדום שיסייעו לו.

ביום 22.6.10 תושאל העותר שוב על ידי הממונה על ביקורת הגבולות, אשר סבר כי מתשאול העותר עולה כי אינו נתין סודן ולא ניתן לקבוע אחרת ללא מסמכים רלוונטיים.

ביום 17.1.11 נערך לעותר ראיון זיהוי נתינות בפני מינהל אכיפה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח