חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > עת"מ (חיפה) 25756-06-19 - הכנס הלאומי רוחני של הבהאים של ארה"ב סניף ישראל ואח' נ' עיריית עכו, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עת"מ (חיפה) 25756-06-19 - הכנס הלאומי רוחני של הבהאים של ארה"ב סניף ישראל ואח' נ' עיריית עכו

עת"מ (חיפה) 25756-06-19

1. הכנס הלאומי רוחני של הבהאים של ארה"ב סניף ישראל

2. הכנס הלאומי רוחני של הבהאים של קנדה סניף ישראל

3. הכנס הלאומי רוחני של הבהאים של ארצות הברית וקנדה סניף ארץ ישראל

4. מרכז הבהאי העולמי

ע"י ב"כ עו"ד ג' שרויאר

נ ג ד

עיריית עכו

ע"י ב"כ עו"ד י' מיסטריאל ואח'

בית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

[18.03.2021]

לפני רון סוקול, סגן נשיא כב' השופט

פסק דין

 

1. בתחומי העיר עכו מצוי אתר המוכר כמתחם הגנים הבהאים, המשמש כמרכז עליה לרגל עבור המאמינים הבהאים. המתחם כולל גנים רחבי ידיים, מבנה הקבר של מייסד הדת הבהאית - בהא אללה, ומספר מבנים נוספים המשמשים את המבקרים ואת הצוות האחראי על תחזוקת המתחם. העותרות הן עמותות רשומות בישראל הפועלות בשם ולמען המרכז הבהאי העולמי, ובין היתר הן המחזיקות של המתחם.

2. במשך שנים רבות הוסדרו דרישות העירייה לתשלום ארנונה עירונית בשל החזקת האתר על פי הסכם שנכרת בין הצדדים בשנת 2004. בעתירה הנוכחית טוענות העותרות כי בחודש ינואר 2019 נשלחה להן דרישת לתשלום ארנונה בגין החזקת האתר, לרבות דרישות למפרע, החורגות מההסכם.

3. לעותרות טענות שונות כנגד דרישת התשלום, אך הדיון בעתירה זו מתמקד אך ורק בטענת העותרות כי העירייה מנועה מלדרוש תשלום ארנונה באופן רטרואקטיבי, כלומר לחייב את העותרות בגין תקופות החזקה שלפני 1/1/2019. בגדרה של מחלוקת זו טוענות העותרות גם כי העירייה מנועה מלבטל את ההסכמות שהושגו בין הצדדים בשנת 2004.

 

רקע

4. בצפון העיר עכו, בסמוך למושב בוסתן הגליל, מצוי אתר המשמש כמקום תפילה ועליה לרגל למאמינים בני הדת הבהאית. האתר ידוע ומוכר בשל הגנים רחבי הידיים שמקיפים את מבנה הקבר של מייסד הדת, הבהא אללה, ואת מבנה האחוזה שבה גר. האתר ידוע ומוכר על ידי המאמינים בשם בהאג'י, והוא משמש מוקד לביקור מאמינים ותיירים מכל רחבי העולם (להלן: המתחם).

5. בשנת 1987 הכירה מדינת ישראל בבני האמונה הבהאית כעדה דתית המוכרת בישראל, והכירה בכך כי המקומות הקדושים ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח