חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > עת"מ (חיפה) 29531-11-20 - רן מאור ואח' נ' ועדה מקומית לתכנון ובנייה חבל אשר, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עת"מ (חיפה) 29531-11-20 - רן מאור ואח' נ' ועדה מקומית לתכנון ובנייה חבל אשר

עת"מ (חיפה) 29531-11-20

1. רן מאור

2. טל מאור

נ ג ד

ועדה מקומית לתכנון ובנייה חבל אשר

ע"י ב"כ עו"ד ל' גפני רוזינס

בית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

[12.02.2021]

לפני רון סוקול, סגן נשיא כב' השופט

ע"י עו"ד

פסק דין

 

1. העותרים, מאור רן וטל, היו תושבי קיבוץ לוחמי הגטאות. במסגרת פעילות לשיוך נכסים בקיבוץ הוקצה לעותרים נכס מקרקעין והעותרים חתמו עם רשות מקרקעי ישראל על הסכם לחכירתו.

בעתירה מושא ההליך הנוכחי נטען כי כאשר מכרו העותרים את זכויותיהם בנכס לרוכשים, התנתה המשיבה, הוועדה המקומית לתכנון ולבניה חבל אשר, את העברת הזכויות בתשלום היטל השבחה שהיה על הקיבוץ לשלמו. העותרים נאלצו לשלם את ההיטל ובעתירתם זו עותרים הם לקבוע כי המשיבה לא הייתה רשאית להתנות את העברת הזכויות בתשלום ההיטל, ולחייב את המשיבה להשיב להם את התשלומים ששולמו על ידם.

2. ההכרעה בעתירה מחייבת התייחסות למספר עניינים; סמכות בית המשפט לעניינים מינהליים להורות על השבת ההיטל ששולם; סמכות בית המשפט להצהיר כי נפל פגם בדרישת התשלום בשים לב לכך שההיטל כבר שולם; סמכותה של הוועדה המקומית להתנות את מתן האישור הנדרש לצורך השלמת העברת הזכויות בתשלום היטל השבחה שהוטל על הקיבוץ ולא שולם.

 

רקע

3. העותרים רן וטל מאור היו חברי קיבוץ לוחמי הגטאות (להלן: הקיבוץ). בין הקיבוץ לבין רשות מקרקעי ישראל (בשמה הקודם מינהל מקרקעי ישראל), נחתם ביום 17/4/1990 הסכם חכירה ולפיו הוחכרו לקיבוץ שטחי קרקע למטרות שונות לרבות תעשייה ומשק חקלאי (שטחי המקרקעין שנכללו בהסכם יכונו המשבצת).

בשנת 2006, במסגרת שינויים שעברו על הקיבוץ, החליט הקיבוץ לפעול, בגדרן של החלטות מועצת רשות מקרקעי ישראל, להקצאת מגרשים לבנית בתי מגורים לחברים בתוך שטח המשבצת (להלן: שיוך דירות).

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח