חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > עת"מ (ירושלים) 47724-07-20 - עמותת מוסדות חינוך מאר אליאס - אעבלין נ' משרד החינוך התרבות והספורט ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עת"מ (ירושלים) 47724-07-20 - עמותת מוסדות חינוך מאר אליאס - אעבלין נ' משרד החינוך התרבות והספורט ואח'

עת"מ (ירושלים) 47724-07-20

עמותת מוסדות חינוך מאר אליאס - אעבלין (ע"ר)

נ ג ד

1. משרד החינוך התרבות והספורט

2. המועצה המקומית אעבלין

בית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

[11.08.2020]

כבוד השופט אברהם רובין

החלטה

 

 

1. לפניי עתירה מינהלית ובצידה בקשה למתן צו ביניים, בגדרן מתבקש בית המשפט לעכב ולבטל את החלטת המשיבים (להלן: "משרד החינוך" ו- "המועצה"), להעביר החל מתחילת שנת הלימודים הקרובה את פעילותו של מרכז חינוך למחוננים הפועל מזה שנים ארוכות במבנה השייך לעותרת, אל מבנה בית ספר של המועצה.

2. להלן יובאו בקצרה העובדות הנדרשות לענייננו.

העותרת מפעילה בתחום המועצה מוסדות חינוך מוכרים שאינם רשמיים. במבנה השייך לעותרת, בו היא מפעילה מוסדות חינוך שלה, מופעל מזה למעלה מעשרים שנה גם מרכז חינוך למחוננים של משרד החינוך. במרכז האמור ניתנים לתלמידים מחוננים לימודי העשרה פעם בשבוע בשעות הבוקר. אין חולק על כך שמרכז המחוננים שייך למשרד החינוך ומופעל על ידו. כל מורי ומנהלי המרכז הם עובדי משרד החינוך, למעט מספר מורים ומרצים העובדים במרכז כפרילנסרים לאחר שנבחרו על ידי אנשי משרד החינוך. אין חולק על כך שבמשך השנים הארוכות בהן פעל המרכז במבנה של העותרת, לא שולמה לעותרת כל תמורה על כך. כעולה מכתבי הטענות שהגישו הצדדים, הסיבה לכך נעוצה ככל הנראה ביוקרה ממנה נהנים מוסדות החינוך של העותרת כתוצאה מפעילות מרכז החינוך למחוננים בסמוך אליהם באותו מבנה. כבר במהלך שנת 2019 בקשה המועצה להעביר את פעילות מרכז המחוננים למבנה שבבעלותה, זאת על מנת לחזק את יוקרת מוסדות החינוך הממלכתיים שהיא עצמה מפעילה באותו מבנה. מהלך זה הבשיל במהלך שנת 2020, ולעותרת נודע עליו לכל המאוחר ביום 17.5.20, עת שלחה מכתב התנגדות בעניין זה למשרד החינוך (ראו - ע/8). ניסיונותיה של העותרת למנוע את המהלך לא צלחו, ומכאן העתירה והבקשה למתן צו ביניים שלפניי.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח