חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > עת"מ (ירושלים) 56657-12-12 - קרן בן חור נ' מדינת ישראל - משטרת ישראל, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עת"מ (ירושלים) 56657-12-12 - קרן בן חור נ' מדינת ישראל - משטרת ישראל

עת"מ (ירושלים) 56657-12-12

קרן בן חור

ע"י ב"כ עו"ד אשר סוסין וג'ורג' שחאדה

נ ג ד

מדינת ישראל - משטרת ישראל

באמצעות פרקליטות מחוז ירושלים (אזרחי), עו"ד אורי סרוטה

בית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

[13.03.2013]

לפני דוד מינץ כב' השופט

 

פסק דין

 

עניינה של העתירה בשחרורה של העותרת ממשטרת ישראל על רקע מצבה הרפואי לפי סעיף 20 לפקודת המשטרה (נוסח חדש), תשל"א - 1971. לטענת העותרת פיטוריה נעשו בשרירות לב מתוך מניעים פסולים ושיקולים זרים תוך הפרת חובת תום הלב, הן במישור החוזי והן במישור המנהלי תוך אי קיום הוראות דין.

1. העותרת גויסה למשטרת ישראל ביום 18.8.1997. במשך השנים היא מילאה תפקידים שונים: סיירת; כתבנית; פקידה כללית ועוד. ברשות העותרת המלצות בגין שירותה ומקצועיותה כשוטרת הן מהממונים עליה והן מאזרחים שונים. ברם, בחודש מאי 2011 במהלך משמרת לילה, עת יצאה העותרת מניידת משטרה, סובבה את ברכה השמאלית ונחבלה ובשל חבלתה חזרה לעבודתה בתנאים מגבילים. באותה עת עבודתה הוגבלה לשש שעות עבודה ביום והיא קיבלה פטור מריצה וממאמץ ידיים. ביום 5.1.12 הגיעה העותרת לראשונה ל"וועדת מוגבלים" ובסיכומה של וועדה זו נמסר לה כי אם לא יימצא לה פתרון שיבוצי אחר, היא תוזמן לדיון חוזר בוועדה לאחר שלושה חודשים ותומלץ להתייצב לפני הוועדה הרפואית המשטרתית. במהלך חודש ינואר 2012 התקיימה לעותרת וועדה לקבלה לתפקיד מפעיל מרכז שליטה (משל"ט) במחוז חוף. במסגרת וועדת הקבלה של יחידה זו טענה העותרת כי היא סובלת מדלקת פרקים קשה ויש לה קושי רב לשבת יותר מעשרים דקות באופן רצוף. העותרת ביקשה לשקול אם היא מעוניינת בתפקיד שהוצע לה. ואכן במועד מאוחר יותר הודיעה העותרת כי תשובתה שלילית והיא אינה מעוניינת להיקלט במשל"ט בגלל הבעיה הרפואית ממנה היא סובלת אשר מקשה עליה לשבת למשך זמן ממושך. ביום 22.3.12 התקיימה בעניין העותרת וועדת מוגבלים שנייה. במועד זה העותרת הייתה מוגבלת ל-7 שעות עבודה ביממה במשמרת בוקר בלבד. בסיכומה של וועדה זו החליט סגן מפקד מחוז חוף שמכיוון שלא נמצא תפקיד ההולם את מגבלותיה הרפואיות ונוכח חוות דעת רופא משטרתי שנכח בוועדה לפיה לא תוכל לשוב לתפקידה כסיירת, הועבר עניינה לוועדה הרפואית המשטרתית. חרף זאת, הוצע לעותרת להתמודד לתפקיד מעריך מידע במרחב שפלה, אך היא דחתה הצעה זו בשל ריחוק התפקיד ממקום מגוריה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח