חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > עת"מ (ירושלים) 56942-12-19 - עיסא אסמעיל אחמד חמאד נ' מפקד כוחות צהל בגדה המערבית ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עת"מ (ירושלים) 56942-12-19 - עיסא אסמעיל אחמד חמאד נ' מפקד כוחות צהל בגדה המערבית ואח'

עת"מ (ירושלים) 56942-12-19

עיסא אסמעיל אחמד חמאד

נ ג ד

1. מפקד כוחות צהל בגדה המערבית

2. המעוצה העליונה לתכנון ובניה ביו"ש

3. ועדת המשנה לפיקוח על הבניה

4. היחידה המרכזית לפיקוח

בית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

[19.03.2020]

לפני תמר בזק רפפורט כב' השופטת

 

פסק דין

 

לפניי עתירה לביטול החלטת המשיבה 2 מיום 15.9.19 (להלן - ההחלטה), אשר הומצאה לב"כ העותר ביום 26.11.19, על פיה נדחתה תכנית מפורטת שהוגשה על ידי העותר להכשרת מתחם מבנים המצויים בכפר אלמרכז, הדרומי לעיירה יטא.

על פי האמור בהחלטה, מדובר בתכנית שנמצאת בתחום שמורת טבע, בלא שהתקבל אישור הגורם המקצועי; מדובר בתכנית מרוחקת מריכוזי בינוי מוסדרים, המייעדת את השטח להקמת ישות תכנונית חדשה ללא הצדקה תכנונית מקצועית, וכל זאת במרחק מרקמה יישובית קיימת, באופן שלא נותן מענה לצרכי האוכלוסייה בתחום התעסוקה, החינוך, הבריאות, התחבורה ועוד. עוד צוין כי מדובר במקרקעין המצויים על שטח מוכרז כ"שטח צבאי סגור", שכן מדובר ב"שטח אש" (להלן - שטח האש), באופן שלמוסדות התכנון אין סמכות לאשר בו תכנית ללא היתר מפורש על ידי המפקד הצבאי. בהתייחס לטענה כנגד חוקיות ההכרזה על המקום כ"שטח אש", ציינה הוועדה כי בהיותה ועדה תכנונית, אין מקום שהיא תדון בנושאי מדיניות השמורים לזרועות אחרות של הממשל, באשר הסממנים המדיניים שבסוגיה זו דומיננטיים וגוברים על פני השיקולים התכנוניים שבה. נוכח האמור, הבקשה להפקדת התכנית נדחתה.

לטענת העותר, יש לבטל את ההחלטה האמורה, לאשר את היתרי הבנייה ולהימנע מהריסת הבתים בהיעדר מקום מגורים חלופי לעותר ולמשפחתו. עוד דורש העותר כי יינתן סעד שיורה לערוך תכנון רחב וכולל לאזור מגוריהם של העותר ובני משפחתו, ועד אז לעכב צווי הריסה ביחס למבנים, בגדרי חובתו של ריבון לדאוג לאינטרסים המצויים תחת חסותו. העותר מבקש, אפוא, צו ביניים, צו על תנאי וצו קבוע בגדרי האמור.

המשיבים מצדם מתנגדים למתן ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח