חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > עת"מ (ירושלים) 57082-12-19 - מחמוד עלי עבד אלרחמאן נג'אג'רה נ' מפקד כוחות צהל בגדה המערבית ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עת"מ (ירושלים) 57082-12-19 - מחמוד עלי עבד אלרחמאן נג'אג'רה נ' מפקד כוחות צהל בגדה המערבית ואח'

עת"מ (ירושלים) 57082-12-19

מחמוד עלי עבד אלרחמאן נג'אג'רה

נ ג ד

1. מפקד כוחות צהל בגדה המערבית

2. המועצה העליונה לתכנון ובניה ביו"ש

3. ועדת המשנה לפיקוח על הבניה

4. היחידה המרכזית לפיקוח

על ידי נ' חביב, עו"ד, מפרקליטות מחוז ירושלים (אזרחי)

בית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

[15.07.2020]

כבוד השופט עודד שחם

פסק דין

 

 

 

בפניי עתירה מנהלית.

1. מושא העתירה הוא תוכנית מפורטת מספר 1703/51/17 אשר הוגשה על ידי העותר לאישור המועצה העליונה לתכנון ובנייה ביהודה ושומרון. בהחלטה מיום 15.9.19 (להלן - ההחלטה) דחתה ועדת המשנה לתכנון ורישום של המועצה הנ"ל (להלן - הוועדה) את הבקשה להפקדת התוכנית. בעתירה שבפניי, מבוקשים סעדים שונים שעניינם ביטול ההחלטה; מתן היתרי בנייה לעותר ובני משפחתו להכשרת ביתם ומבני עזר הנספחים אליו; אי הריסת ביתו של העותר; והכנת תכנון רחב וכולל לאזור מגוריהם של העותר ובני משפחתו.

2. לאחר שנתתי דעתי לטענות הצדדים, על רקע החומר שהובא בפניי, הגעתי למסקנה כי יש לדחות את העתירה. אעמוד עתה על הטעמים ביסוד מסקנה זו.

3. נקודת המוצא לדיון היא כי מדובר בהחלטה תכנונית שהתקבלה על ידי הגורם התכנוני המוסמך. ככלל, נוקטים בתי המשפט בריסון שיפוטי בהתערבות בהחלטותיהם של גורמי תכנון מקצועיים מסוג זה, ואינם נוטים להיכנס בנעליהם. כפי שיפורט להלן, בתיק זה אין בנמצא היבטים חריגים העשויים להצדיק סטייה מגישה כללית זו, ואין עילה להתערב בעיקר שיקוליה של הוועדה.

4. ראשית, הוועדה קבעה כי הבינוי אותו מבקשת התוכנית להסדיר (מספר מבנים, מושא בב"חים ח'169/13, ח'26/13, ח'280/14) מצוי בתחום שטח אש 918. מדובר בשטח שנסגר לפי הכרזות שבוצעו, בין היתר, בהתאם להוראות סעיף 318 לצו בדבר הוראות ביטחון (יהודה והשומרון) (מס' 1651), התש"ע-2009. אין בפי העותר טענה ברורה כיצד ניתן לאשר תוכנית ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח