חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > עת"מ (ירושלים) 58034-03-21 - משאבות עטרות בע"מ נ' מדינת ישראל, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עת"מ (ירושלים) 58034-03-21 - משאבות עטרות בע"מ נ' מדינת ישראל

עת"מ (ירושלים) 58034-03-21

משאבות עטרות בע"מ

נ ג ד

מדינת ישראל

משטרת ישראל, משטרת הגבולות

המנהל האזרחי

רשות המעברים

בית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

[27.04.2021]

כבוד השופט דוד גדעוני

החלטה

 

לפניי בקשה למתן צו עשה זמני (למעשה צו ביניים) בגדרי עתירה מינהלית (שהוכתרה לכתחילה בטעות - "המרצת פתיחה").

העותרת מנהלת לטענתה מאז שנת 2015 מפעל בטון בשטח Cשבאיזור. אין חולק כי פעילות המפעל טרם הוסדרה מבחינת תכנונית אף שלאורך השנים נעשו פעולות לקידום עניין זה ובכלל זה ניתן אישור עקרוני למפעל. לטענת העותרת משך שנים עברו משאיות המיקסרים שלה במעברים שונים בין האיזור לישראל ובהם מעבר המנהרות, מעבר ל"ה, מעבר מזמוריה ומעבר צור הדסה. זמן מה לפני הגשת העתירה, כך לפי הטענה, השתנה מצב הדברים ולא הוּתר עוד למשאיות העותרת לעבור במעברים האמורים. בעתירתה עתרה העותרת למתן צו קבוע שיורה למשיבים - ובכללם משטרת הגבולות, רשות המעברים והמנהל האזרחי - לאפשר תנועה חופשית למשאיותיה במעברים הנזכרים. בד בבד ביקשה העותרת ליתן צו עשה זמני שיתיר מעבר כאמור.

המשיבים הגיבו לבקשה. בתגובה פירטו ביחס למצב הליכי התכנון. בכל האמור במעברים הפנו, בין היתר, לצו בדבר הסדרת הסמכויות בנקודות מעבר (הוראת שעה) (יהודה ושומרון) (מס' 1665), תשע"א-2010 (הצו) ולהודעה בדבר ייחוד נקודות למעבר טובין, התשע"ו-2016 שהוציא ראש המנהל האזרחי מכח הצו (ההודעה). בהודעה נקבע כי "הוצאת טובין בכמות מסחרית מהאזור לישראל, והבאת טובין כאמור מישראל לאזור לא תעשה אלא דרך נקודות המעבר המפורטות בתוספת השנייה ...". נקודות אלה אינן כוללות את המעברים נושא העתירה בהם מבקשת העותרת להתיר את מעבר המשאיות שלה. ההודעה החריגה מגדריה הוצאה לישראל של טובין שמקורם בישוב ישראלי או במתקן צבאי והבאת טובין לאזור שיעדם הוא ישוב ישראלי או מתקן צבאי. על פני הדברים חריגים אלה אינם רלבנטיים לענייננו. בשולי התגובה ציינו המשיבים כי הוצע לעותרת שלאחר השלמת ההסדרה התכנונית יבחן המפקד הצבאי את החרגת המפעל מהוראות הצו על ידי קביעת קריטריונים ביטחוניים מתאימים ובכלל זה העמדת נאמן בטחון, גידור ומצלמות. העותרת השיבה לתגובה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח