חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > עת"מ (תל-אביב-יפו) 1451/08 - מרים חדד ברזילי ואח' נ' עמידר - החברה הלאומית לשיכון בישראל בע"מ ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עת"מ (תל-אביב-יפו) 1451/08 - מרים חדד ברזילי ואח' נ' עמידר - החברה הלאומית לשיכון בישראל בע"מ ואח'

עת"מ (תל-אביב-יפו) 1451/08

1. מרים חדד ברזילי

2. דוד חדד ברזילי

נ ג ד

1. עמידר - החברה הלאומית לשיכון בישראל בע"מ

2. משרד הבינוי והשיכון


בבית המשפט המחוזי תל-אביב-יפו

בשבתו כבית משפט לעניניים מנהליים

[31.08.2009]


כבוד השופט ד"ר עודד מודריק - סגן נשיא


בשם העותרים - עו"ד אבי ענתבי ועו"ד מאיה בן עדי

בשם משיבה 1 - עו"ד דן לבנה

בשם משיב 2 - עו"ד לירן פאר עוזר

פסק דין

 

אדם שהתגורר ב"דירה ציבורית" נפטר לבית עולמו ובנו מבקש לממש זכות של "דייר ממשיך". משרד הבינוי והשיכון סירב להיענות לבקשה בנימוק שהמבקש אינו עונה על הגדרת "דייר ממשיך". מיהו, אם כן, "דייר ממשיך", כיצד נקבעת זכותו ומהן גבולות המימוש שלה. בשאלות אלה דנה עתירה זו.

הנסיבות

תמצית נסיבות הרקע כפי תאורן בעתירה הוא כלהלן. בשנת 1969 שכרו הורי העותר מ-"עמידר החברה הלאומית שיכון בישראל בע"מ" (להלן: "עמידר") דירה ברחוב יד לבנים בתל אביב (להלן: "הדירה הציבורית" או "הדירה"). הורי העותר התגוררו בדירה עד יום מותם; האם נפטרה בשנות ה-80 והאב נפטר בנובמבר 2004. העותר התגורר בדירה מילדות ועד בגרות. בשנת 1991 העותר נישא לעותרת ובני הזוג עברו להתגורר עם אבי העותר בדירה בשנת 1993. לא זו בלבד שהעותר התגורר עם אביו בדירה משך כל השנים עד לפטירת האב אלא אף גם זו שבשנים האחרונות, עובר לפטרת האב, נזקק זה לסיוע סיעודי צמוד ותכוף. לפי שידי העותרים אינה משגת שכירת שירותי סיעוד, סעד העותר את אביו עד יום מותו.

לאחר פטירת האב נדרשו העותרים, בידי עמידר, להסדיר את תשלום שכר הדירה. בעוד הם עמלים להשיג אישורים נחוצים הגיעה אליהם הודעת עמידר שאינם זכאים להתגורר בדירה מן הטעם שהאב המנוח היה בעלים של דירה נוספת (מלבד הדירה הציבורית) ובנו יורש חלק ממנה.

העותרים סברו שנוכח העובדה שהדירה הנוספת היא בת חדר אחד, דירה תפוסה ושוויה הכספי קטן מאד ונוכח העובדה שהם עצמם חסרי דיור ומשתכרים אלי צרור נקוב אין מקום לשלול מהם את זכויותיו של "דייר ממשיך". הם התקשו מאד להתנהל בסבך הביורוקרטיה (ועדות למיניהן) אך בסופו של הליך ארוך קיבלו ביום 20.8.07 את החלטת הוועדה העליונה של משרד הבינוי והשיכון הדוחה את בקשתם. ההחלטה מנומקת כך:

אינכם עונים לנוהל ליגליזציה, בעלי חלק בדירת ירושה, וכן מימשתם סיוע בשכ"ד 3 שנים טרם פטירת הדייר החוזי.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח