חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > עת"מ (תל-אביב-יפו) 2153/03 - דעאס אחמד ואח' נ' הוועדה המקומית לתכנון ובניה אל-טירה ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עת"מ (תל-אביב-יפו) 2153/03 - דעאס אחמד ואח' נ' הוועדה המקומית לתכנון ובניה אל-טירה ואח' מחוזי תל-אביב-יפו

עת"מ (תל-אביב-יפו) 2153/03

1. דעאס אחמד

2. דעאס עאישה

3. דעאס פאוזי

4. דעאס פאטמה

5. דעאס נהלה

נ ג ד

1. הוועדה המקומית לתכנון ובניה אל-טירה

2. סמארה עסאם


בית משפט מחוזי תל-אביב-יפו

[31.10.2004]


כב' השופטת שרה דותן

 

פסק דין

 

עתירה זו מכוונת כנגד החלטתה של הועדה המקומית לתכנון ובניה אל טירה על הפקדת התוכנית טר/5068 בגוש 7775 חלקה 50. החלטה שהתקבלה בישיבה מס' 19/00 מיום 20.12.00, וכן על החלטתה בישיבה מיום 16.09.02 בה החליטה לאמץ את התוכנית ובכך דחתה למעשה את התנגדות העותרים.

רקע עובדתי.

עתירה זו הינה פרק נוסף בהליכים המשפטיים המתנהלים בין העותרים למשיב מס' 2, אשר כללו, בין היתר, תביעה לפירוק שיתוף במקרקעין שהוגשה לבית משפט השלום בכפר סבא (ת"א 6565/97), תביעה שנמחקה על ידי כב' השופט דוד גדול בתאריך 21.07.00.

על פי העובדות כפי שפורטו בכתבי הטענות של הצדדים על המקרקעין המוחזקים על ידי העותרים, משיב 2 ואחרים בנויים מבנים המשמשים את הצדדים.

במהלך השנים הציבו המחזיקים גדרות ונהגו בחלקים שיוחדו לשימושם מנהג בעלים. בהחלטתו של כב' השופט גדול נקבע כי המחזיקים הסכימו לצורת השימוש שהתגבשה במשך השנים.

באשר לתביעתו של המשיב לפירוק שיתוף נקבע על ידי כב' השופט גדול כי התביעה היתה מוקדמת מדי מכיוון שטרם הושלמו רישומי זכויותיהם של חלק מהמחזיקים המעוגנות בירושה.

במקביל להליכים שנועדו לקביעת זכויות קניניות פנה המשיב לועדה המקומית לתכנון ובניה וביקש אישור לתוכנית טר/5068 לפיה יסלל שביל שבחלקו יעבור בחלקת העותרים. העותרים הגישו בתאריך 08.07.01 התנגדות להפקדת התוכנית ולאישורה, בין היתר, נטען על ידם כי הרחבת השביל פוגעת בקניינם וגורמת לגזילה בלתי מוצדקת מהמקרקעין שבבעלותם.

ולגופו של עניין, נטען על ידם כי טענת המשיב לפיה אין לו גישה נוחה לחלקתו אינה אמת. לאחר שנדחתה ההתנגדות הוגשה העתירה שבפני.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח