חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > עת"מ (תל-אביב-יפו) 28190-03-20 - סנשיין שירותי-ים בע"מ נ' חברת נמל ישראל פיתוח ונכסים בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עת"מ (תל-אביב-יפו) 28190-03-20 - סנשיין שירותי-ים בע"מ נ' חברת נמל ישראל פיתוח ונכסים בע"מ

עת"מ (תל-אביב-יפו) 28190-03-20

סנשיין שירותי-ים בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד משה פרייליך

נ ג ד

חברת נמל ישראל פיתוח ונכסים בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד אסף שובינסקי

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

[23.06.2020]

כבוד השופט הבכיר אליהו בכר

פסק דין

 

1. לפניי בקשת העותרת למחוק את העתירה דנן ללא צו להוצאות ולהשיב את האגרה ששילמה. הבקשה הוגשה לאחר שנדחתה הבקשה למתן צו ביניים לעיכוב הליכי המכרז (החלטה מיום 16.4.2020) וכן נדחתה בקשת רשות ערעור על ההחלטה בצו ביניים (בר"ם 2939/20 מיום 14.5.2020) (להלן יחד: "הליכי הביניים"). עניינה של העתירה בטענות העותרת כי נוסח המכרז שפירסמה המשיבה בינואר 2020 לביצוע עבודות תחזוקה נמליות ומתן שירותי צלילה, נותן יתרון בלתי הוגן לשתי חברות צלילה שכבר פועלות בנמלים המצויים בשליטת המשיבה (להרחבה ר' ההחלטות בהליכי הביניים). העותרת לא השתתפה במכרז בסופו של יום, ככל הנראה משלא עמדה בתנאי הסף - שלטענתה נפלו בהם פגמים.

2. המשיבה התנגדה לבקשה למחיקת העתירה, וביקשה להורות על דחיית העתירה תוך חיוב העותרת בהוצאות ריאליות. לטענת המשיבה, העותרת הגישה את העתירה בשיהוי כבד ובניגוד להלכות המנחות. נטען כי המשיבה נדרשה להגיש תגובה לבקשה לצו ביניים וכן תשובה מפורטת לבקשת רשות ערעור, וכי על העותרת לשאת באחריות להוצאות המיותרות של המשיבה, כשהעותרת בחרה בכל דרך לתקוף את החלטת ועדת המכרזים וגרמה למשיבה לשאת בהוצאות בגין שעות ארוכות של ייעוץ משפטי פנימי וחיצוני, איסוף נתונים, שעות עבודה של נושאי משרה וכיו"ב, והכל במסגרת הליך סרק שמלכתחילה לא היה מקום להגישו. נטען כי העותרת חזרה בה מטענותיה מטעמיה-שלה, כמוצא אחרון, ורק לאחר שמוצו טענותיה בפני הערכאות וניתנו החלטות בבית משפט זה ובבית המשפט העליון ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח