חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > עת"מ (תל-אביב-יפו) 62558-11-20 - סוארטה בע"מ נ' מדינת ישראל - דר' משה ברקת הממונה על שוק ההון הביטוח והפיננסים והמפקח, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עת"מ (תל-אביב-יפו) 62558-11-20 - סוארטה בע"מ נ' מדינת ישראל - דר' משה ברקת הממונה על שוק ההון הביטוח והפיננסים והמפקח

עת"מ (תל-אביב-יפו) 62558-11-20

סוארטה בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד ד"ר יוסי כהן ויובל ניב

נ ג ד

מדינת ישראל - דר' משה ברקת הממונה על שוק ההון הביטוח והפיננסים והמפקח

ע"י ב"כ עו"ד אריאל אררט ו/או אלה גלילי סחר מפמת"א (אזרחי)

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

[30.03.2021]

כבוד סגן הנשיא, אליהו בכרהשופט

פסק דין

 

 

העתירה

1. לפני עתירה מתוקנת אותה הגישה העותרת (להלן גם "החברה") למתן צו המורה למשיבה לנמק מדוע לא תעניק לעותרת רישיון בסיסי למתן אשראי על פי סעיף 12 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (שירותים פיננסיים מוסדרים), התשע"א-2016 (להלן: הרישיון" ו"החוק" בהתאמה) ועפ"י נוהל רישוי נותני שירות בנכס פיננסי או במתן אשראי אותו פרסמה המשיבה (להלן: "נוהל הרישוי").

2. העתירה תוקנה לאחר שעתירה קודמת אותה הגישה העותרת לביהמ"ש לעניינים מנהליים בירושלים נמחקה בהסכמה (עת"מ 43056-09-20 סוארטה נ' מדינת ישראל - להלן: "העתירה הקודמת").

 

רקע

3. העותרת הוקמה ביום 2.1.19 ע"י הגב' דניאלה יוסף. לטענת העותרת הון המניות המונפק של החברה בסך 200 ₪ מצוי בבעלותה והיא אף מכהנת כדירקטורית ונושאת משרה יחידה בה (מידע מרשות התאגידים צורף כנספח 1 לעתירה).

4. ביום 27.3.19 פנתה העותרת למשיב בבקשה עפ"י סעיף 12 לחוק ומכוח נוהל הרישוי על מנת שיאפשר לה קבלת רישיון בסיסי (השתלשלות האירועים בפורטל המשיב צורף כנספח 2 לעתירה).

5. ביום 5.4.20 הודיע המשיב לעותרת כי הינו "שוקל לדחות" את בקשת הרישיון וזאת מאחר ומפרפרזה עדכנית מתאריך 5.4.20 שנמסרה למשיב ע"י משטרת ישראל עולה, כי בעלה של הגב' יוסף, מר אילן יוסף, הינו למעשה הבעלים של החברה מבקשת הרישיון והינו מעורב בעבירות פליליות של הלבנת הון. נוסח הפרפרזה הינו כדלקמן:

"ברשות מ"י מידע חסוי לפיו בן זוגה של המבקשת, אילן יוסף ת"ז...הינו בעלים של צ'יינג' ברח' המלאכה 8 אור יהודה וכן מעורב בביצוע עבירות פליליות של הלבנת הון. דניאלה יוסף היא מצג שווא לרישום רשמי העסק מנוהל למעשה על ידי אילן יוסף.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח