חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > פ"ה (באר-שבע) 6945-09-17 - יצחק רחמני נ' רותם אמפרט נגב בע"מ ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
פ"ה (באר-שבע) 6945-09-17 - יצחק רחמני נ' רותם אמפרט נגב בע"מ ואח'

פ"ה (באר-שבע) 6945-09-17

יצחק רחמני

ע"י ב"כ עו"ד אמנון בנישתי

נ ג ד

1. רותם אמפרט נגב בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד נחום פינברג

2. הסתדרות העובדים הכללית החדשה בא"י

ע"י ב"כ עו"ד אהוד שילוני

בית דין אזורי לעבודה בבאר-שבע

[11.03.2019]

כבוד השופט יעקב אזולאי

החלטה

 

לפני בקשה מטעם נתבעת 2, הסתדרות העובדים הכללית החדשה (להלן: "ההסתדרות"), לדחיית התביעה נגדה על הסף; לחלופין, לעכב את הדיון בתביעה; ולחלופין, למחוק או לתקן את כתב התביעה, לרבות כימות והוספת צדדים.

1. טרם אסקור את נימוקי הבקשה אפרט בתמצית את עיקרי התביעה, כפי שהוצגו בכתב התביעה המתוקן.

התובע מלין בתביעתו נגד ההסכם הקיבוצי שנחתם בין ההסתדרות לבין רותם אמפרט בע"מ (להלן: "המעסיקה") ביום 19.5.2017, לפיו יבוטלו הסדרי התורנויות באתרי המעסיקה, והעובדים יפוצו בסך של 77% ממוצע התורנויות החודשי של העובד.

טענת התובע היא נגד בסיס חישוב הפיצוי, שנקבע בנספח ו' להסכם הקיבוצי, לפיו באתר רותם "ממוצע התורנויות החודשי יקבע על בסיס סידור התורנויות שנקבע לשנת 2016, על ידי סמנכ"ל חומצות ואנרגיה", בעוד שבאתרים צין ואורון "ממוצע התורנויות החודשי יקבע על בסיס התורנויות שבוצעו בפועל על ידי העובד בשנת 2013", ואצל תורני מוסך צמ"כ באתר רותם "ממוצע התורנויות החודשי יקבע על בסיס התורנויות שבוצעו בפועל בשנת 2016".

הקביעה השונה לגבי כל אחת מקבוצות העובדים יוצרת, לטענת התובע, אי שוויון, ומפלה לרעה עובדים מסוימים, כגון התובע, אשר הפסיד 10 תורנויות בממוצע שנתי מבסיס החישוב.

הסעדים המבוקשים על ידי התובע הם חשיפת הבסיס לשוני בין חישוב הפיצוי באתרים השונים; הכרה בכך שקיימת הפליה בין קבוצות העובדים, התערבות בית הדין בסעיף המפלה בהסכם הקיבוצי וחישוב הפיצוי המגיע לתובע בהתאם למשמרות שביצע בפועל בשנת 2016.

2. לטענת ההסתדרות, התובע טען בכתב התביעה להפליה, אולם לא תמך טענתו בעילה ובנימוקים משפטיים, אלא "קיום שוני" בלבד. התובע לא הציג "הפליה אסורה" כטענה משפטית. בנוסף, ביקש התובע הלכה למעשה שבית הדין לעבודה ישנה אפריורית ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח