חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > פש"ר (חיפה) 19225-10-15 - אורנה ויסזנד נ' כונס נכסים רשמי מחוז חיפה והצפון ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
פש"ר (חיפה) 19225-10-15 - אורנה ויסזנד נ' כונס נכסים רשמי מחוז חיפה והצפון ואח'

פש"ר (חיפה) 19225-10-15

אורנה ויסזנד

נ ג ד

1. כונס נכסים מחוז חיפה והצפון רשמי

2. נעם אפשטיין (מנהל מיוחד)

3. מגדל ביטוח

בית המשפט המחוזי בחיפה

[13.10.2019]

כבוד השופטת רבקה איזנברג

החלטה

 

1. לאחר עיון בטענות הצדדים, שוכנעתי כי בטרם תינתן החלטה יש לקבל את עמדת הכונ"ר וכן התייחסות נוספת מטעם הנאמן, שכן דומני כי מדובר בשאלה עקרונית המתייחסת לטענה כי מדובר בנשיה מובטחת ביחס לכספי פיצויים שזכותו של החייב בהם טרם נתגבשה.

2. בבקשה מיום 21.8.19 הבהירה המבקשת עצמה בסעיף 2 כי מאחר והחייבת עדיין עובדת אצל אותו מעסיק ו/או כספי הפיצויים בבעלות המעסיק, לא ניתן היה לבצע את קיזוז החוב מכספי הפיצויים. למרות זאת טוענת המבקשת כי הינה נושה מובטחת ויש להחריג את יתרת החוב שנותרה בסך 44,023 ₪ עד למועד בו ניתן יהיה לבצע הקיזוז. עוד עתרה במבקשת בבקשתה מיום 18.9.19 כי מאחר שיתכן שניתן יהיה לבצע הקיזוז רק עוד 9 שנים בעת שהחייבת תצא לפנסיה, יקבע ביה"מ כי על יתרת החוב יחולו הפרשי הצמדה והריבית ההסכמית עד למועד הקיזוז.

3. בע"א 1057/18 עברון נ. ורדי הותיר ביה"מ העליון את השאלה האם ניתן לשעבד את הזכות לכספי פיצויים במצבים בהם זכותו של העובד טרם התגבשה, כשאלה פתוחה שכן לא נדרש לה שם (הבעלות בכספי הפיצויים עברה לחייב שם במועד קודם). ביה"מ הפנה להוראות חוק על פיהן המחוקק לא תפס את כספי הפיצויים בתור נכס מנכסי המעביד לכל דבר ועניין ואולם מנגד הבהיר כי השאלה האם יש לראות את כספי הפיצויים כנכס של העובד שהוא רשאי לשעבד בטרם נתגבשה זכותו לגביהם היא לכאורה שאלה נפרדת. בכל מקרה לא נידון מצב בו גם בעת המימוש הבטוחה טרם התגבשה זכות העובד לקבל פיצויים.

4. מאחר שאף המבקשת מודה כי בשלב זה אין המדובר בכספי החייבת, יבהירו בעלי התפקיד עמדתם ביחס לטענת המבקשת כי היא נושה מובטחת גם בכספים אלו. ודוק, בניגוד לכספי התגמולים אשר אין ספק כי הינם מנכסי החייבת כל העת שהרי היא יכולה לפדותם גם בטרם הגיעה לפנסיה, הרי לא כך הדבר ביחס לכספי הפיצויים וזכותה של החייבת בהם יכול שתתגבש רק בעתיד.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח