חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > פש"ר (חיפה) 19225-10-15 - אורנה ויסזנד נ' כונס נכסים רשמי מחוז חיפה והצפון ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
פש"ר (חיפה) 19225-10-15 - אורנה ויסזנד נ' כונס נכסים רשמי מחוז חיפה והצפון ואח'

פש"ר (חיפה) 19225-10-15

תיק חיצוני: מספר תיק חיצוני

אורנה ויסזנד

נ ג ד

1. כונס נכסים מחוז חיפה והצפון רשמי

2. נעם אפשטיין (מנהל מיוחד)

3. מגדל חברה לביטוח בע"מ

בית המשפט המחוזי בחיפה

[13.11.2019]

כבוד השופטת רבקה איזנברג

החלטה

 

1. בפני בקשת המבקשת, מגדל חברה לביטוח בע"מ, להחרגת החוב אשר נותר לאחר קיזוז סך של 100,878 ₪ מחוב החייבת כלפיה. בתאריך 9.7.19 אושר למבקשת לקזז את חוב החייבת כלפיה וזאת לאור היותה נושה מובטח. לאחר קיזוז מלוא כספי התגמולים, נותרה לחייבת יתרת חוב בסך של 44,023 ₪. לחייבת כספי פיצויים ,אשר גם בהם המבקשת הינה נושה מובטחת ,אלא שעדיין לא התגבשו התנאים המאפשרים ביצוע הקיזוז שכן החייבת עדיין עובדת אצל המעסיק וזכותה למימוש הכספים טרם התגבשה.

2. לאחר שעיינתי בטענות הצדדים, אני מקבלת את בקשת המבקשת ומורה כי סכום החוב שנותר יוחרג מהליך הפש"ר שבפני. אמנם בע"א 1057/18 עברון נ. ורדי הותיר ביה"מ העליון את השאלה האם ניתן לשעבד את הזכות לכספי פיצויים במצבים בהם זכותו של העובד טרם התגבשה, כשאלה פתוחה שכן לא נדרש לה שם (הבעלות בכספי הפיצויים עברה לחייב שם במועד קודם). יחד עם זאת צודקים בעלי התפקיד בהפניה בתגובתם לסעיף 15 להסכם ההלוואה על פיו הן בעל הפוליסה-המעסיק והן המבוטח-החייבת, שיעבדו את הזכויות בכספים כערובה לסילוק יתרת ההלוואה. משכך, בין אם הכספים הינם עדיין נכס מנכסי המעביד ובין אם הינם נכס עתידי של החייבת, ברי כי הינם כבר עתה כספים בבעלות מי מבין השניים-מעסיק/חייבת, אשר שניהם חתומים על הסכם ההלוואה ושניהם שיעבדו את הכספים.

3. עוד צודקים בעלי התפקיד בהפנייתם לעב"ר (מחוזי חי) 1378/97 עויסאת עסאם נ. בנק הפועלים בע"מ, על פיו ניתן לעקל כספי פיצויים עתידיים והאיסור החל על המעסיק מתייחס לעיקול להבטחת חוב של המעסיק עצמו. באותו אופן, אמנם למעסיק אסור לשעבד את הכספים לטובות חובותיו שלו, אך אין בכך כדי להוות הגנה על העובד מפני נושיו שלו. זאת במיוחד שעה שהן העובד והן המעסיק חתמו והסכימו לשעבוד הכספים להבטחת חוב העובד.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח