חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > פש"ר (חיפה) 24931-04-18 - עבדאללה איעתדאל - להלן: "החייבת" נ' הכונס הרשמי מחוז חיפה - להלן: "הכונ"ר", החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
פש"ר (חיפה) 24931-04-18 - עבדאללה איעתדאל - להלן: "החייבת" נ' הכונס הרשמי מחוז חיפה - להלן: "הכונ"ר"

פש"ר (חיפה) 24931-04-18

עבדאללה איעתדאל - להלן: "החייבת"

נ ג ד

הרשמי הכונס מחוז חיפה - להלן: "הכונ"ר"

עו"ד שדה ניר - להלן: "המנהל המיוחד"

בית המשפט המחוזי בחיפה

[29.04.2019]

כב' השופטת רבקה איזנברג

החלטה

 

1. לפני בקשת החייבת להסרת עיקול שהוטל על כספים להם זכאית החייבת מאיילון חברה לביטוח, (להלן: "המחזיקה"),ע"פ הסכם פשרה לתשלום פיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו לה כתוצאה מתאונת דרכים בה נפגעה ביום 24.2.11.

2. בהתאם להסכם הפשרה מיום 22.2.18 זכאית החייבת לקבל מהמחזיקה 18,000 ₪ ולטענתה, מתוך סכום זה רכיב הפיצוי בגין הפסדי שכר הינו זניח ביותר-כשליש דמי הפגיעה אותם קיבלה מהמל"ל ובסך של 423 ₪ בלבד. בהתאם טענה החייבת, כי אין להורות למחזיקה להעביר לקופת הפש"ר מעבר לסך של 1,000 ₪ ואילו היתרה מגיעה לחייבת כשממנה עליה לשלם את שכ"ט בא כוחה שם בסך 2,800 ₪.

3. המנהל המיוחד טען תחילה כי מדובר בפיצוי חוזי ולא נזיקי ואולם בהתאם להחלטה מיום 13.1.19 ותוך הפניה להסכם הפשרה-שטר הסילוק עליו חתמה החייבת, הובהר כי המדובר בפיצוי נזיקי והצדדים נדרשו לרכיבי הפיצוי. המנהל המיוחד טען כי בדרישת החייבת מהמחזיקה לא נכללו רכיבים בגין נזקי גוף. עוד טען המנהל המיוחד כי בכל מקרה, החייבת העריכה שם את שווי הפסדי השתכרותה ב72% מכלל התביעה ולפיכך יש להורות, לטענתו, על העברת 72% לפחות מכספי הפיצוי לקופת הפש"ר.

דיון

4. אין לקבל את טענת המנהל המיוחד כאילו דרישת החייבת מחברת הביטוח לא התייחסה לפיצוי בגין נזקי גוף. דרישת החייבת מיום 10.5.12 התייחסה לנזקי גוף(!!) שנגרמו לה כתוצאה מתאונת דרכים בה נפגעה ביום 24.2.11. כל הרכיבים שנתבעו שם הינם רכיבי פיצוי בגין נזקי גוף שנגרמו לחייבת עצמה ,לרבות הפסדי השכר שאף הם, כמו רכיב הכאב וסבל, הינם נזקים שנגרמו בגין פגיעת הגוף באותה תאונה. בצד האמור, בהתאם להלכה כפי שתפורט להלן, למרות שמדובר בפיצוי בגין נזקי גוף ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח