חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > פש"ר (חיפה) 59453-01-14 - נאיל ג'בארין - להלן: "החייב" נ' הכונס הרשמי מחוז חיפה - להלן: "הכונ"ר", החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
פש"ר (חיפה) 59453-01-14 - נאיל ג'בארין - להלן: "החייב" נ' הכונס הרשמי מחוז חיפה - להלן: "הכונ"ר"

פש"ר (חיפה) 59453-01-14

נאיל ג'בארין - להלן: "החייב"

נ ג ד

הכונס מחוז חיפה - להלן: "הכונ"ר" הרשמי

עו"ד גיא וייס - להלן: "המנהל המיוחד"

בית המשפט המחוזי בחיפה

[04.01.2018]

כב' השופט איל באומגרט

החלטה

 

1. החייב עתר לצו לכינוס נכסיו וביום 03.03.14 נעתר ביהמ"ש לבקשת החייב.

בדיון שהתקיים ב- 22.6.17, לפני כב' השופטת חן-ברק ניתנה החלטה המבקשת לבחון אפשרות כי המרכז לגביית קנסות יוותר על תביעות חוב ברכיב הפיצוי לנפגעי עבירה.

2. לאחר שניתנו למרכז לגביית קנסות מספר אורכות, התקבלה עמדתו לפיה לא ניתן למחול על רכיב פיצויים שנפסקו ע"י בתי משפט שעה שהחייב הורשע בדין ובמסגרת גזר הדין הושת עליו פיצוי לנפגעי עבירה מכוח סעיף 77(ג) לחוק העונשין, התשל"ז- 1997 (להלן: "חוק העונשין").

לעמדת המרכז לגביית קנסות, אין לבית משפט זה סמכות עניינית להידרש לוויתור או מחילה על רכיב הפיצויים שנגזר על החייב במסגרת גזר דין, שכן פסק הדין הפלילי הפך חלוט והמועד להגשת ערעור עליו חלף. דהיינו, הפיצוי לנפגע העבירה מהווה חלק מהרכיב העונשי שהוטל על החייב.

מוסיף המרכז לגביית קנסות ומסביר כי הוא גוף גובה ואוכף ואין לו סמכות לבטל הוראות חיוב ואין זה מסמכותו לקבוע כי הפיצוי נפרע.

עוד סבור המרכז לגביית קנסות כי גם אם נפגע העבירה מוחל על רכיב הפיצויים, אי-גביית הפיצוי פוגעת במימוש התכלית שבבסיס הוראת חוק העונשין. מוסיף ומסביר המרכז לגביית קנסות כי לפיצוי לנפגע עבירה תכלית משולבת, הכוללת פיצוי לנפגע העבירה וענישת העבריין, ובענייננו, החייב.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח