חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > צפון (מחוזי) 469/14 - התובע הצבאי נ' רב"ט י.ז , גזר דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
צפון (מחוזי) 469/14 - התובע הצבאי נ' רב"ט י.ז

צפון (מחוזי) 469/14

התובע הצבאי

(ע"י ב"כ, סרן אור פרים)

נ ג ד

רב"ט י.ז

(ע"י ב"כ, סרן מוע'ירה סרחאן)

בבית הדין הצבאי המחוזי במחוז שיפוטי צפון

[03.03.2015]

בפני : סא"ל טלי פריד - אב"ד השופטים

סרן חן אלקובי - שופטת

סרן רועי ירון - שופט

הכרעת דין

 

הנאשם מורשע, על פי הודאתו, בעבירה של שימוש בלתי חוקי בנשק, לפי סעיף 85 רישא לחוק השיפוט הצבאי, תשט"ו-1955. בהתאם לכתב האישום ולפרטים הנוספים.

גזר דין

הנאשם הורשע על פי הודאתו בעבירה שעניינה שימוש בלתי חוקי בנשק. האירוע נשוא כתב האישום התרחש ביולי 2014 בשכונת סג'עיה בעזה, שעה שהנאשם ומספר חיילים נוספים שהו ב"נמר". הנאשם נטל נשק מסוג מיקרו תבור השייך לחייל אחר, כיוון אותו למרכז גופו של סמל דניאל זריפוב, כשהמחסנית ב'הכנס', דרך אותו והעביר את הנצרה לבודדת. מיד לאחר מכן הוריד הנאשם את הנשק והתנצל בפני סמל זריפוב.

הפרטים הנוספים מלמדים כי תיק החקירה נפתח בעקבות דיווחו של חייל מהיחידה בדבר האירוע, הנאשם שיתף פעולה בחקירתו במצ"ח והודה בחשדות. עוד הובהר בפרטים הנוספים כי מעשיו של הנאשם נעשו בבדיחות הדעת, והם תולדה של מתח נפשי רב שהצטבר על רקע מבצע "צוק איתן".

הנאשם התגייס לצה"ל במרץ 2013, השלים טירונות, אימון מתקדם והוכשר כלוחם חי"ר בחטיבת גולני. בנוסף, עבר הנאשם הכשרות נוספות כנהג "נמר" ו"נגמחון". עברו המשמעתי אינו מכביד.

הוגשו לעיוננו שתי חוות דעת מאת קל"ג xxx, סג"ם קורן סולומון ומאת סמ"ר אייל לוי מפקד הכיתה של הנאשם. שתי חוות הדעת מלמדות בבירור כי הנאשם הינו לוחם מסור ואמיץ אשר לאורך כל תקופת שירותו הצבאי הפגין מוטיבציה גבוהה, והתגבר על קשיים רבים הכרוכים בתפקידו כמאגיסט. הדברים נכונים ביתר שאת נוכח אופן תפקודו של הנאשם במהלך מבצע צוק איתן, שעה שחילץ באומץ לב פצועים מבית בוער, תפקד בצורה מיטבית לאורך כל ימי המבצע, הפגין תושייה וחתירה למגע וביטא במעשיו את ערכיו המרכזיים של צה"ל בעת לחימה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח