חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > צפון (מחוזי) 48/14 - התובע הצבאי נ' טוראי חיים שריקי, הכרעת דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
צפון (מחוזי) 48/14 - התובע הצבאי נ' טוראי חיים שריקי

צפון (מחוזי) 48/14

התובע הצבאי

(ע"י ב"כ, סגן נוי נטקוביץ')

נ ג ד

טוראי חיים שריקי

(ע"י ב"כ, סרן לואי אלמן)

בבית הדין הצבאי המחוזי במחוז שיפוטי צפון

[12.02.2014]

בפני : אל"ם אורלי ירון - נשיאת ביה"ד הנשיאה

הכרעת דין

 

הנאשם מורשע, על פי הודאתו, בעבירה של היעדרות מן השירות שלא ברשות, לפי סעיף 94 לחש"צ, התשט"ו-1955, בכך שנעדר מיחידתו מפח"ט xxx, מיום 10/10/2013 ועד יום 20/01/2014 למשך 103 מים, בהתאם לכתב האישום ולפרטים הנוספים.

גזר דין

הנאשם, טוראי שריקי חיים, נותן את הדין בגין היעדרות משירות לתקופה בת 103 ימים שהסתיימה ב

הנאשם גויס לצה"ל במהלך חודש יולי 11' ולחובתו שתי היעדרויות קודמות, בגין אחת מהן נתן את הדין בפני בית דין צבאי ותלוי ועומד נגדו עונש מאסר מותנה שהוא בר הפעלה. בנוסף הורשע במספר עבירות משמעת.

נסיבותיו האישיות והמשפחתיות של הנאשם חריגות בחומרתן. לא בכדי ראתה לנכון מש"קית ת"ש היחידה להמליץ בחודש מאי 13 בפני בית דין שדן בעבירה קודמת של הנאשם להתחשב בו ככל האפשר, ולהביע דעתה כי מצבו המשפחתי אינו מאפשר כליאה ארוכה.

ממכלול הראיות, לרבות עדותו בפני ביה"ד, עדות בת זוגתו ומסמכים שהוצגו לעיוני עולה כי הנאשם הוא בן להורים גרושים, שננטש על ידי אביו ולאחר מכן אף על ידי אימו, וגדל בפנימיות.

מגיל צעיר סבל מקשיים רגשיים והתפרצויות אלימות וטופל בהתאם. בשנתיים האחרונות הוא מנהל קשר זוגי עם אישה גרושה אם לשניים, והשניים צפויים להפוך להורים כבר בשבועות הקרובים. למרבה הצער, בת זוגתו לוקה בבריאותה ומוכרת כנכה ב-100%. בנה הבכור, שרואה בנאשם אב, סובל מאוטיזם וזקוק לטיפול סיעודי. המשפחה נתונה במצוקה כלכלית ממשית. במהלך ההיעדרות עבד.

הנאשם ובת זוגו עתרו בפני ביה"ד לאפשר לו להשתחרר ממתקן הכליאה בזמן הקרוב, כך שיוכל להיות נוכח בלידת ילדו הראשון, ולסייע לבת זוגו בטיפול בילדים ובפרנסה.

הוא אישר כי רכש במהלך ההיעדרות חומר מסמם עבור 2,000 ₪, אלא שלדבריו אין הדבר מעיד על רווחה כלכלית, אלא על רצון לקבל "הנחת כמות" מן המוכר. מחוות הדעת ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח