חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > צפון (מחוזי) 565/14 - התובע הצבאי נ' סמל א.י, הכרעת דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
צפון (מחוזי) 565/14 - התובע הצבאי נ' סמל א.י

צפון (מחוזי) 565/14

התובע הצבאי

(ע"י ב"כ, סרן נוי טלר)

נ ג ד

סמל א.י

(ע"י ב"כ, רס"ן רינת לוי מוסקוביץ')

בבית הדין הצבאי המחוזי במחוז שיפוטי צפון

[23.03.2015]

בפני : סא"ל טלי פריד - אב"ד השופטת

 

הכרעת דין

 

על פי הודאתו, מורשע הנאשם בעבירה של החזקת סם מסוכן לפי סעיף 7(א)+(ג) סיפא לפקודת הסמים המסוכנים[נוסח חדש], תשל"ג-1973 , בהתאם לכתב האישום ולפרטים הנוספים.

גזר דין

הנאשם, סמל א.י, נותן את הדין בגין עבירה של החזקת סם מסוכן, בכך שהחזיק שלושה שתילים של צמח הקנאביס במשקל של 3.61 גרם, בגינת ביתו. הפרטים הנוספים מלמדים כי את שלושת השתילים גידל הנאשם מזרעים שהזמין באמצעות האינטרנט, וזאת עשה על מנת להקל על סבלם של שני הוריו הנכים.

כבר בפתח גזר הדין יש לציין כי נסיבותיו של תיק זה הן חריגות. אין מחלוקת בין הצדדים כי הסם הוחזק על ידי הנאשם למטרה אחת בלבד, והיא לאפשר להוריו לעשות שימוש בקנאביס, על מנת להקל על מכאוביהם, שהינם תולדה של מצבם הרפואי המורכב. עוד יודגש, כי אין מחלוקת שבפועל לא נעשה בסם כל שימוש, על ידי מאן דהו. התביעה, הן באופן הצגת הפרטים הנוספים, והן בטיעוניה לעניין העונש, קיבלה במלואה את גרסתו של הנאשם באשר למניע לביצוע העבירות. יחד עם זאת, היא חולקת על ההגנה באשר לנפקותו של המניע, ושל שיקולים נוספים, על מידת העונש הראויה לנאשם.

הנאשם התגייס לצה"ל בנובמבר 2011 והחל את דרכו בהנדסה קרבית. בהמשך, ובשל נסיבותיו האישיות, הועבר לתפקיד פקיד בבסיס הסמוך למקום מגוריו. את שירותו סיים בהצלחה לפני כחצי שנה וכעת הוא עובד בעבודת לילה ולומד לבחינה הפסיכומטרית.

מטעם ההגנה הוגשה אסופת מסמכים המלמדת כי את הנאשם פקד משבר נפשי ביולי 2013, ובעקבותיו החל טיפול תרופתי ושיחתי במסגרת צבאית. המסמכים מלמדים על קשייו במסגרת הצבאית, מצב רוח ירוד עד כדי מחשבות אבדניות וכן קשיים נוכח נסיבותיו מבית. לאורך תקופת הטיפול ניכרה מגמת שיפור.

בנוסף, הוצגה אסופת חוות דעת ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח