חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ק"ג (באר-שבע) 15524-05-19 - הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניה בישראל, (עמותות נ' אלעוקה מהנדסים בע"מ, (חברות, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ק"ג (באר-שבע) 15524-05-19 - הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניה בישראל, (עמותות נ' אלעוקה מהנדסים בע"מ, (חברות

ק"ג (באר-שבע) 15524-05-19

הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניה בישראל, (עמותות

ע"י ב"כ - עו"ד אהרון

נ ג ד

אלעוקה מהנדסים בע"מ, (חברות

ע"י ב"כ - עו"ד מטאלקה

בית הדין האזורי לעבודה באר-שבע

[26.04.2020]

לפני קארין ליבר-לוין : כב' הרשמת

החלטה

 

לאחר שעיינתי בבקשה, בתגובה ובתשובה להלן החלטתי:

1. הליך זה נוגע לשאלה האם הנתבעת, לאור תחום עיסוקה, נדרשת לשלם תשלומים לתובעת בהתאם לצו ההרחבה בענף הבניין כפי שהתובעת דורשת בתביעתה. יצוין כי בהגנתה מכחישה הנתבעת את חבותה וטוענת בנוסף כי על התובעת לגלות לה מסמכים לאור עקרון ההדדיות.

2. התובעת בבקשתה מבקשת כי הנתבעת תגלה את טפסי 126 למס הכנסה לשנים הרלוונטיות לתביעה וכן תצהיר מנהל כללי מטעמה שיפרט את תפקידו של כל עובד.

3. הנתבעת טוענת כי ראשית על התובעת לעבור את המשוכה של הוכחת תחולת צו ההרחבה עליה ורק לאחר מכן יש לבחון את הבקשה לגילוי מסמכים. כמו כן מדובר במסמכים שיש בהם מידע פנימי.

4. תקנה 46(א) לתקנות בית הדין לעבודה (סדרי דין), התשנ"ב - 1991, מסמיכה את בית הדין ליתן צו לגילוי או לעיון במסמכים, אם סבור שיש צורך בכך כדי לאפשר דיון יעיל או כדי לחסוך הוצאות. המבחן שיש לבחון הוא רלוונטיות המסמכים למחלוקת בהליך זה.

5. בהתאם למפורט לעיל מצאתי כי דין הבקשה להתקבל. המחלוקת בין הצדדים עוסקת במהות עיסוקה של הנתבעת וכנובע מכך, האם חל עליה צו ההרחבה בענף הבניין. ככל שיוכרע כי צו ההרחבה חל, הרי שחבות הנתבעת תוכע על יסוד הנתונים המבוקשים על ידי הנתבעת, הנוגעים למשכורות העובדים. כמו כן, תצהיר המנכ"ל ישפוך אור על מהות עיסוקה של הנתבעת המצוי בלב המחלוקת בין הצדדים.

6. מנגד, בקשת הנתבעת בתגובתה לקבל דוחות כספיים ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח