חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ק"ג (באר-שבע) 3165-05-19 - מגדל חברה לביטוח בע"מ נ' חברת מקור הזכוכית והאלומניום בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ק"ג (באר-שבע) 3165-05-19 - מגדל חברה לביטוח בע"מ נ' חברת מקור הזכוכית והאלומניום בע"מ

ק"ג (באר-שבע) 3165-05-19

מגדל חברה לביטוח בע"מ

ע"י ב"כ - עו"ד עומר מלכא

נ ג ד

חברת מקור הזכוכית והאלומניום בע"מ

ע"י ב"כ - עו"ד אבי מיכאלי

בית דין אזורי לעבודה בבאר-שבע - בשבתו באילת

[28.07.2020]

לפני יעקב אזולאי : כב' השופט

פסק דין

 

הצדדים הגיעו לפשרה מוסכמת לפיו תישא הנתבעת בתשלום לתובעת בסכום הקרן בסך 122,233 ₪.

הצדדים חלוקים לעניין פריסת החוב בתשלומים, הוצאות ושכר טרחת עו"ד, והחיוב לשאת בריבית ניכיון ביתרת החוב, בשל פריסת התשלומים.

הצדדים ביקשו לסכם בכתב ובד בבד, להורות על ביטול הדיון שהיה קבוע לשם שמיעת עמדות הצדדים בנושאים לעיל המצויים במחלוקת. הצדדים כאמור ביקשו, להפקיד את ההכרעה בידי בית הדין ביחס למחלוקות המתוארות לעיל ובכך ביקשו לפשט את העניין ולהביא לפתרונו המהיר.

בסיכומי התובעת נטען, כי בשל חלוף הזמן של למעלה משנה אין להתיר לה לשלם החוב מעבר ל - 6 תשלומים. בעניין ריבית ניכיון - היא עומדת על הדרישה כי על הנתבעת לשאת בריבית בהתאם להוראות החשכ"ל, העומדת בחישוב שנתי על סך של 6.12%. כמו כן היא עומדת על זכותה לקבל הוצאות ושכ"ט בסך של 13,261 ₪ המהווים 10% מסך התביעה על כי נאלצה לשכור שירותי ייצוג משפטיים ולשאת באגרות משפט בסך של 1484.47 ₪. לטענתה ככל שעלויות אלו לא יושתו על הנתבעת אלו יוטלו על העמיתים בקופה באופן שאינו צודק. בנוסף, תנאי ואין בלתו להסכמת התובעת לפריסת החוב מותנית בכך שככל מי מהעובדים מסיים את עבודתו אזי יש להשלים החוב ללא דיחוי.

בסיכומי הנתבעת נטען, כי זו נקלעה לקשיים כספיים, מקורותיה הכספיים היו דלים ואם לא די בכך הרי שמנהל החברה עבר תאונת דרכים קשה ולא חזר לעבוד עד לימים אלו. לכך יש להוסיף שמשבר הקורונה החריף את מצבה של הנתבעת והקשה על הכנסותיה. בנוסף, בשל מחדליה קיבלה הנתבעת עיצום כספי של כ - 420,000 ₪ ומנהלה קיבל 17,000 ₪.

באשר למספר התשלומים - היא מציינת בסעיף 20 כי התובעת הסכימה במסגרת מו"מ שהתנהל בין הצדדים לפריסה של - 12 תשלומים ולא ברורה הסיבה שהיא בחרה לחזור בה מהסכמה זו. בעניין שכ"ט - בהינתן שהצדדים מצויים בתחילת ההליך ורצונה של הנתבעת להגיע לפשרה עוד בטרם שהתקיים דיון לגופו ובטרם שהוגש כתב הגנה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח