חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > רע"א (חיפה) 45487-06-20 - כיף-ים בע"מ נ' עינב קורן, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
רע"א (חיפה) 45487-06-20 - כיף-ים בע"מ נ' עינב קורן

רע"א (חיפה) 45487-06-20

כיף-ים בע"מ

נ ג ד

עינב קורן

בית המשפט המחוזי בחיפה

[28.07.2020]

כב' הנשיא רון שפירא

פסק דין

 

המבקשת הגישה בקשה לצרף להליך צד ג' שלא היה חלק מההליך המתנהל בבית משפט קמא. המשיבה הודיע על הסכמתה. בית משפט קמא דחה את הבקשה כאשר הטעם העיקרי הוא פגמים באופן הגשת הבקשה וכן מהטעם הצירוף צד נוסף לדיון בשלב זה יחזיר את התיק כולו לנקודת ההתחלה. בית משפט קמא ציין כי למבקשת אפשרות לנווט את הדיון בדרך אחרת. עוד ציין בית משפט קמא כי הסגת התיק לאחור עקב צירף צד חדש בשלב מתקדם תאריך את הדיון. לעניין זה ציין בית משפט קמא כי הגם שהמשיבה מסכימה לבקשה משמעות הארכת הדיון היא פגיעה במשאב ציבורי של זמן שיפוטי ותפגע בזמינות בית המשפט לציבור כולו. מכאן שאין מקום, בנסיבות העניין, לאשר את הגשת הודעת צד ג' בשלב זה של הדיון.

כאמור, המשיבה השאירה את הבקשה לשיקול דעתו של בית המשפט, הגם שסבורה היא שיש בכך כדי לעכב את סיומו של ההליך בבית משפט קמא.

לאחר שעיינתי בטענות הצדדים החלטתי לתת רשות ערעור, לדון בערעור ולקבלו.

אדגיש כי צדק בית משפט קמא כי גם הסכמת הצד שכנגד אינה חזות הכל, זאת הגם שבהליכים המתנהלים בבית המשפט, ובמיוחד הליכים אזרחיים, יש לתת משקל של ממש לעמדת הצדדים. עם זאת, בית המשפט הוא האמון על ניהול הדיון והשימוש במשאב ציבורי של זמן שיפוטי. מכאן שבנסיבות המתאימות אכן ניתן לסרב להסכמה דיונית שבין צדדים, וזאת אם כפועל יוצר מכך נדרש בית משפט להאריך דיון שלא לצורך.

ואולם מעבר לאמור - ההצעה לפיה המבקשת תגיש תביעה נפרדת כנגד אותו צד שאת צירופן מבקשים כעת תגרום גם היא להגברת העומס על המערכת השיפוטית באופן שיפגע במשאב הזמן השיפוטי המוגבל. יש גם להניח כי ככל שתוגש תביעה נפרדת ממילא יהיה מקום לאחד את הדיון בה עם התביעה המתנהלת כעת בבית משפט ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח