חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > רע"א (ירושלים) 21426-01-21 - ג'ינאן חטיב נ' מאג'ד אבו עישה ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
רע"א (ירושלים) 21426-01-21 - ג'ינאן חטיב נ' מאג'ד אבו עישה ואח'

רע"א (ירושלים) 21426-01-21

ג'ינאן חטיב

ע"י ב"כ עו"ד ג. שוכרי

נ ג ד

1. מאג'ד אבו עישה

2. ראשד אבו עישה

ע"י ב"כ עו"ד נ. חלדון

בית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית-משפט לערעורים אזרחיים

[07.04.2021]

כבוד השופטת חגית מאק-קלמנוביץ

החלטה

 

1. בפני בקשת רשות ערעור על החלטת בית משפט השלום בירושלים (החלטה מיום 29.12.20 שניתנה בתיק ת"א 66533-11-20 ע"י כב' השופט א' דהאן), בה נדחתה בקשת המבקשים למתן צו מניעה זמני, ובוטל צו זמני שניתן קודם לכן. בבקשה שהוגשה התבקש בית משפט קמא למנוע מהמשיבים לתפוס חזקה ולהפריע לשימוש שעושים המבקשים בנכס הידוע כחלק 5 בגוש ירדני 2 וגוש ישראלי 30247, באזור גבעת התחמושת בירושלים (להלן: המקרקעין).

2. בית משפט קמא קיים דיון מקיף בבקשה, כולל שמיעת ראיות וקבלת סיכומים. בהחלטתו המפורטת דן בפירוט בראיות שהובאו בפניו, וקבע ממצאים באשר לזכויות במקרקעין, אם כי הבהיר והדגיש כי מדובר בקביעות לכאוריות בלבד וכי אין הוא מוסמך להכריע באשר לבעלות בקרקע. בפתח ההחלטה הבהיר בית המשפט כי "תכלית הבקשה היא להכריע באופן זמני אם זכותו של רפיק חוסיין... להחזיק במגרש גוברת על זכותו של מאג'ד אבו עיישה... והאנשים מטעמו להחזיק במגרש, כאשר כל אחד מהם טוען לזכויות מכח עסקה שעשה עם אחד מבני המשפחה...". בהמשך בחן בית משפט קמא את שרשאות העסקאות הנטענות והליכים קודמים בין הצדדים, וקבע כי תשתית הראיות לכאורה בדבר מצב הזכויות אינה מצדיקה מתן צו מניעה, שכן בנכס קיים הקדש וזכויות ההקדש גוברות על טענות לזכויות אחרות. הוא הוסיף כי הגב' למיא שהתגוררה במקום והורישה את זכויותיה למבקשת, התגוררה במקרקעין מכח תנאי שקבע אביה שיצר את ההקדש, אשר אפשר לבנותיו למיא והנד להתגורר במקום כל ימי חייהן. אולם זכות המגורים לא כללה את הזכות להעביר זכויות במקרקעין, ולפיכך המבקשת, שזכויותיה נובעות מזכויותיה של למיא, לא רכשה זכויות במקרקעין.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח