חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > רע"א (תל-אביב-יפו) 61842-02-20 - מדינת ישראל נ' טובול חומרי בנין בע"מ ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
רע"א (תל-אביב-יפו) 61842-02-20 - מדינת ישראל נ' טובול חומרי בנין בע"מ ואח'

רע"א (תל-אביב-יפו) 61842-02-20

מדינת ישראל

נ ג ד

טובול חומרי בנין (1990) בע"מ

בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו בשבתו כבית-משפט לערעורים אזרחיים

[23.08.2020]

כבוד השופטת עמיתה שרה דותן

החלטה

 

בקשת רשות ערעור על החלטת בית משפט השלום בת"א (כב' השופטת י' אונגר-ביטון) מיום 07.01.20 ב-ת"א 22730-03-18, לפיה הורתה על פיצול הדיון בתביעה שהוגשה על ידי המשיבה נגד המבקשת.

הרקע העובדתי

המשיבה הגישה לבית משפט השלום תביעה לסעד הצהרתי לפיו סיווגם הנכון של טובין המיובאים על ידה עומדים בתנאי פרטי המכס שבצו תעריף המכס, וזאת בהמשך למחלוקת שנתגלעה בינה לבין המבקשת ביחס לסיווגם של הטובין שבשלה החליטה המבקשת לפסול את הצהרות היצרן, אשר צורפו למסמכי הייבוא.

כמו כן, עתרה המשיבה להשבת הכספים ששולמו על ידה בהמשך להחלטת המבקשת על פסילת הצהרות היצרן והשבת ערבות בנקאית בסך 1,110,510 ₪.

במסגרת הדיונית המקדמית נעשה על ידי בית המשפט ניסיון להפנות את המחלוקת המתייחסת להרכב הטובין למכון התקנים. למרבה הצער, לא היה בידי מכון התקנים לבצע את הבדיקה הנדרשת.

משכך, נראה לכאורה, כי לצורך בירור השאלה העובדתית המתייחסת להרכב הטובין, לא יהיה מנוס מחקירת עדים מומחים. בניסיון למנוע דיון הוכחות ארוך, הציע ב"כ המשיבה בדיון שהתקיים בתאריך 10.12.2019 לפצל את הדיון, כך שבשלב הראשון יבחן בית המשפט את השאלה האם לאור הוראות סעיף 3 לחוק מסים עקיפים (מס ביתר או בחסר) (להלן: "החוק"), אין לחייב את המשיבה בהחזרת סכומים שלהשקפת המבקשת שולמו בחסר מאחר שההפרש כבר "גולגל" לרוכשי הטובין.

בהחלטתה מושא הבקשה שלפני קבעה כב' השופטת קמא, כי מאחר שבדיקת קיומם של תנאי סעיף ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח