חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > רע"א 3010/19 - סופרקום בע"מ נ' אבי לנדמן
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
רע"א 3010/19 - סופרקום בע"מ נ' אבי לנדמן

רע"א 3010/19

סופרקום בע"מ

נ ג ד

אבי לנדמן

בבית המשפט העליון

[05.05.2019]

כבוד השופט ע' פוגלמן

בשם המבקשת:

עו"ד צבי גלמן; ארז פרסי

הבקשה נדחית אפוא, ומאליה נדחית גם הבקשה לעיכוב ביצוע. משלא התבקשה תשובה - אין צו להוצאות.

ניתנה היום, ‏ל' בניסן התשע"ט (‏5.5.2019).

החלטה

 

1. המשיב (להלן: לנדמן) הואאחד מהמייסדים של חברת סופרקום בע"מ, היא המבקשת (להלן גם: החברה). המשיב נמנה על עובדי החברה עד שנת 2001, והמשיך לאחר מכן לעבוד כנותן שירותים חיצוני לחברה וכן כיהן כדירקטור בה עד שנת 2010. במהלך תקופת עבודתו בחברה הוקצו למשיב אופציות לרכישת מניות החברה, בהתאם לתכנית אופציות שהתקבלה בחברה משנת 2003 (להלן: תכנית האופציות). כמו כן, בהסכם למתן שירותים בין החברה לבין לנדמן מחודש יולי 2010 נקבע בין היתר כי בתמורה לשירותי ייעוץ ותמיכה טכנית שייתן האחרון לחברה, תשולם לו תמורה חודשית בסך של 3,000 דולר ותוקצנה לו אופציות לרכישת מניות החברה (להלן: ההסכם משנת 2010). בהמשך אותה שנה נכנסה החברה להליכי חדלות פירעון, אשר במסגרתם נחתם הסדר נושים שהוגש לאישור בית המשפט של חדלות פירעון (אולם בסופו של יום זה לא אושר על ידו; להלן: הסדר הנושים או ההסדר).

2. לנדמן הגיש תביעה למתן פסק דין הצהרתי שלפיו אופציות שהוקצו לו עודן בתוקף והוא יכול לממשן, וכן למתן צו עשה המורה לחברה להנפיק לו כתבי אופציה ולנקוט צעדים נדרשים שיאפשרו לו לממש אופציות שהוקצו לו, כמפורט בה. בית משפט השלום בתל אביב-יפו (כב' השופטת ה' פלד) דחה את התביעה וקבע כי במסגרת הסדר הנושים שערכה החברה במסגרת תכנית שיקום להבראתה, ויתר המשיב על התחייבויות החברה כלפיו. נקבע כי ניתן ללמוד על כך הן מפרשנות כתב הוויתור שנלווה להסדר הנושים ותכליתו, הן מהתנהלותו של המשיב בתקופה מאוחרת להסדר, שלא פנה למבקשת בנושא הקצאת האופציות בשנתיים שחלפו מאז ההסכם משנת 2010 או בדבר מימוש האופציות לפי תכנית האופציות (תוך שצוין שאלו האחרונות ממילא פקעו מכיוון שלנדמן לא מימש אותן במועד שנקבע).

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח