חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > רע"א 3189/19 - יוסף גולן ואח' נ' מאיר ורבר ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
רע"א 3189/19 - יוסף גולן ואח' נ' מאיר ורבר ואח'

רע"א 3189/19

1. יוסף גולן

2. מאירה גולן

נ ג ד

1. מאיר ורבר

2. חדוה ורבר

בבית המשפט העליון

[06.06.2019]

כבוד השופט ע' גרוסקופף

בשם המבקשים - עו"ד נעה ברגר יוניוב

בשם המשיבים - עו"ד דוד איזק

פסק-דין

 

לפניי בקשת רשות לערער על החלטה של בית המשפט המחוזי מרכז-לוד (כב' השופט אברהם יעקב) מיום 1.5.2019 שלא לזמן עד לעדות בתובענה שהגישו המשיבים (להלן: "ורבר") נגד המבקשים (להלן: "גולן").

1. לגולן דירה בעיר אלעד (להלן: הדירה). ביום 3.8.2016 חתמו גולן על חוזה למכירת הדירה לוורבר תמורת 1,190,000 ש"ח (להלן: החוזה). ורבר העבירו לגולן סך של 710,000 ש"ח מתוך התמורה, והפקידו את יתרת התשלום בנאמנות אצל בא כוחם. ביום 21.3.2018 הגישו ורבר נגד גולן תובענה שעיקרה אכיפת החוזה. לטענת ורבר, גולן לא רשמו במרשם המקרקעין את הדירה על שם ורבר, ולא העבירו לרשותם את החזקה בדירה. גולן טענו בכתב ההגנה שבחוזה לא נקבע מועד למסירת הדירה, ולכן יש למחוק את התובענה על הסף. הם הוסיפו שוורבר ידעו עוד לפני חתימת החוזה שעל הדירה רובצים עיקולים, ושגולן נדרשים לשלם סכומי כסף לכיסוי חובות.

2. במהלך הדיונים בתיק טענו גולן שמטרת העסקה כולה הייתה גיוס כספים כדי לשלם חובות על דירת המגורים שלהם (שאינה הדירה מושא החוזה). ביום 19.12.2018 קבע בית המשפט המחוזי (כב' השופט אילן ש' שילה) את רשימת הפלוגתות בין הצדדים (כפוף לפרשנות שייתן בית המשפט לחוזה): האם החוזה כולל אפשרות לגולן לחזור בהם מהעסקה, אם לא יהיה בה די "להצלת" דירת המגורים שלהם; האם יש הסכמות מחוץ לחוזה שמאפשרות לגולן לבטל את החוזה בנסיבות האמורות; צוין שהצדדים מסכימים שעל ורבר להוכיח את תביעתם, ושאם גולן לא יצליחו להוכיח הסכמות כאמור בפלוגתות, יזכו ורבר בתביעה. בית המשפט קבע מועדים להגשת תצהירי ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח