חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > רע"א 4963/19 - פלונית ואח' נ' משרד הביטחון- קצין התגמולים
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
רע"א 4963/19 - פלונית ואח' נ' משרד הביטחון- קצין התגמולים

רע"א 4963/19

1. פלונית

2. פלוני

נ ג ד

משרד הביטחון- קצין התגמולים

בבית המשפט העליון

[22.08.2019]

כבוד השופט מ' מזוז

בשם המבקשים - עו"ד שלמה צפורי; עו"ד אורי צפורי-הנדין

החלטה

 

1. בקשהלרשותערעורעלפסקדינושלביתהמשפטהמחוזימרכז-לוד (השופטיםי' שינמןסג"נ, ח' קיציס וְ-י'רוטנברג) בע"ו30928-12-18מיום6.6.2019, בגדרו נדחה ברוב דעות ערעור המבקשים (להלן: ההורים) על פסק דינה של ועדת הערעורים לפי חוקמשפחותחייליםשנספובמערכה (תגמוליםושיקום), תש"י-1950(להלן: חוק המשפחות) מיום 24.10.2018.ועדת הערעורים דחתה את ערעור ההורים על החלטת המשיב לפיה לא התקיים קשר סיבתי בין תנאי השירות הצבאי של בתם (להלן: המנוחה) לבין התאבדותה המצערת.

2. הבקשה לרשות ערעור שבפניי מגוללת שרשרת אירועים טראגיים שבסופם המנוחה בחרה לשים קץ לחייה בעת שירותה הצבאי. המנוחה, בת 21 במותה, שירתה בשירות קבע בתור נַגֶּדֶת כוח אדם בבסיס שיזפון. במהלך החודשים נובמבר-דצמבר 2013 המנוחה פנתה לחלק ממפקדיה וחבריה ובדתה מליבה כי היא חולה בסרטן בלוטת התריס. בהמשך אף סיפרה למפקדיה וחבריה כי היא עברה ניתוח להסרת הגידול הסרטני. בשל הניתוח שלכאורה עברה, המנוחה הייתה מכסה את צווארה בצעיף, ואף הדגימה לסובביה את הצרידות שבקולה ועם חלק מחבריה ביקשה להימנע מדיבור מחמת הקושי אשר נבע מהניתוח. לאחר מכן המנוחה סיפרה לחלק מסובביה כי למרות הניתוח היא עודנה נדרשת לעבור הזרקות וטיפולים כימותרפיים. כמו כן, המנוחה סיפרה למפקדיה ולחבריה כי היא מטופלת באופן פרטי וכי משפחתה מלווה אותה. יחד עם זאת, המנוחה פנתה באופן דיסקרטי לכל אחד מאותם אנשים להם סיפרה על מצבה הרפואי, וביקשה שישמור את סודה ולא יספר לאיש על מחלתה - גם לא לגורמי הצבא. בהתאם לבקשתה, מפקדי המנוחה וחבריה לא העבירו את המידע האמור לגורמי הרפואה הצבאיים.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח