חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > רע"א 5084/03 - ג'ריס עודה נ' ד"ר ריאד נעים זרייק ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
רע"א 5084/03 - ג'ריס עודה נ' ד"ר ריאד נעים זרייק ואח' עליון

רע"א 5084/03

ג'ריס עודה

נ ג ד

1. ד"ר ריאד נעים זרייק

2. אליאס עיסא רושרוש

3. מדינת ישראל/מינהל מקרקעי ישראל


בבית המשפט העליון בירושלים

[24.12.03]


כבוד השופט א' ריבלין


בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בנצרת מיום 28.4.2003 בבש"א 783/03 בת.א. 607/03 שניתנה על ידי ג' דה-לאו (לוי) כבוד השופטת


בשם המבקש - עו"ד זכי כמאל

בשם המשיב 1 - עו"ד חוסאם סבית

בשם המשיב 2 - עו"ד אדגאר דכואר

בשם המשיב 3 - עו"ד מיקי חשין

החלטה

 

זוהי בקשת רשות ערעור על החלטתו של בית המשפט המחוזי בנצרת (כבוד השופטת ג' (דה-לאו) לוי) במסגרתה נדחתה בקשתו של המבקש למתן צו מניעה.

בין המבקש לבין המשיב 2 נתגלע סכסוך בגין העברת זכויות הבעלות בחלקה 46, גוש 15424 בכפר עיילבון (להלן: המקרקעין). המבקש הגיש תביעה למתן סעד הצהרתי, במסגרתה ביקש, כי הוא ובנו יוכרזו כבעלי המקרקעין (להלן: התביעה הראשונה). תביעה זו נדונה בבית המשפט המחוזי, והערעור שהוגש על החלטת בית המשפט המחוזי נדון בפני בית משפט זה (כבוד השופטים א' מצא, א' פרוקצ'יה, א' חיות). בפסק הדין, שניתן ביום 16.3.2003, קבע בית משפט זה, כי המבקש זכאי לקבל את הסעד ההצהרתי שביקש בתביעתו, אך, זאת, בכפוף להכרעת בית המשפט המחוזי בתובענה שיגיש המבקש כנגד צד שלישי, שגם לו מכר המשיב 2 את המקרקעין. לאור החלטה זו, פנה המבקש, בשנית, לבית המשפט המחוזי והגיש תביעה לסעד הצהרתי בדבר זכויותיו במקרקעין, הפעם כנגד אותו צד שלישי, הוא המשיב 1 בהליך זה (להלן: התביעה השנייה). במסגרת התביעה השנייה, הגיש המבקש בקשה למתן צו מניעה זמני, לפיו המשיבים או מי מטעמם ימנעו מביצוע כל פעולה במקרקעין עד להכרעה בתביעה השנייה.

בית המשפט המחוזי דחה בקשה זו, בקובעו, כי נוכח העובדה, שהמבקש ידע על מכירת החלקה למשיב עוד בזמן התביעה הראשונה, ולמרות זאת לא פעל לקבל סעד זמני כנגד המשיב 1, אין מקום להיענות לבקשתו של המבקש וליתן סעד זמני. על החלטה זו הוגשה בקשת ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח