חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > רע"א 5460/13 - אסם תעשיות מזון בע"מ ואח' נ' חגי שור, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
רע"א 5460/13 - אסם תעשיות מזון בע"מ ואח' נ' חגי שור

רע"א 5460/13

1. אסם תעשיות מזון בע"מ

2. אסם השקעות בע"מ

3. נגה גלידות, שותפות מוגבלת

4. נגה גלידות בע"מ

נ ג ד

חגי שור


בבית המשפט העליון

[11.8.2013]


כבוד הנשיא א' גרוניסבשם המבקשות - עו"ד יעקב שפיגלמן; עו"ד ארז גוטרמן

החלטה

 

1. לפניי בקשת רשות ערעור שהוגשה ביום 6.8.2013 על החלטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו מיום 15.7.2013 (כבוד השופטת ש' אלמגור). בהחלטתו התיר בית המשפט למשיב לתקן את הבקשה לאישור תובענה ייצוגית שהגיש על-ידי צירוף המבקשות 2-4 כמשיבות נוספות בהליך (להלן - ההחלטה).

2. ביום 15.10.2012 הגיש המשיב, חגי שור (להלן - המשיב), נגד המבקשת 1, אסם תעשיות מזון בע"מ (להלן - אסם תעשיות), בקשה לאישור תובענה ייצוגית (להלן - הבקשה לאישור). עניינה של הבקשה לאישור הוא בטענת המשיב, כי גלידה אשר אסם תעשיות "שיווקה ו/או ייצרה" (בלשון הבקשה לאישור), וכונתה "גלידת שמנת אמיתית", אינה מכילה שמנת. ביום 10.2.2013 הגישה אסם תעשיות תשובה לבקשה לאישור. בתשובתה, לא התייחסה אסם תעשיות לגוף הטענות שהופנו נגדה בבקשה לאישור, אלא העלתה טענה אחת, לפיה היא אינה היצרנית או המשווקת של הגלידה נשוא הבקשה לאישור. בלשונה של אסם תעשיות, הגלידה האמורה מיוצרת "על ידי תאגיד נפרד לחלוטין שהינו קשור, בעקיפין, למשיבה [אסם תעשיות, א.ג.]" (סעיף 5 לתשובה זו). משכך, ביקשה אסם תעשיות במסגרת תשובתה, כי הבקשה לאישור תידחה על הסף. יצוין, כי אסם תעשיות לא ראתה לנכון לגלות בתשובתה מיהו אותו תאגיד קשור המייצר או משווק את הגלידה.

3. בעקבות טענתה האמורה של אסם תעשיות, הגיש המשיב ביום 9.6.2013 בקשה לתיקון הבקשה לאישור (להלן - הבקשה לתיקון), במסגרתה ביקש להוסיף שלוש משיבות נוספות להליך (הן המבקשות 4-2 בבקשת רשות הערעור דנא, ולהלן - המבקשות 4-2). אין מחלוקת כי המבקשות 4-2 הן גופים הקשורים לאסם תעשיות. המשיב טען, כי אין הוא יודע מי מבין גופים אלו נושא באחריות באשר לנטען בבקשה לאישור. המבקשות (בתשובה משותפת מטעמן), התנגדו לבקשת התיקון. יודגש, כי בתשובתן הודו המבקשות כי המבקשת 3 ("נגה גלידות ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח