חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > רע"א 5641/15 - עו"ד שושנה וינר נ' הפניקס חברה לביטוח בע"מ
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
רע"א 5641/15 - עו"ד שושנה וינר נ' הפניקס חברה לביטוח בע"מ

רע"א 5641/15

עו"ד שושנה וינר

נ ג ד

הפניקס חברה לביטוח בע"מ

בבית המשפט העליון

[01.02.2016]

כבוד השופט צ' זילברטל

בשם המבקשת:

עו"ד ערן וינר; ע"ד חי יפרח

 

החלטה

 

בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו (כב' השופטת ע' צ'רניאק) בגדרה נדחתה בקשת רשות ערעור שהגישה המבקשת על החלטת בית משפט השלום שלא לפסול חוות דעת של המומחה מטעם המשיבה.

ברקע הבקשה, תביעה שהגישה המבקשת נגד המשיבה, חברת הביטוח שביטחה את דירת המבקשת, בגין נזקי הצפה שנגרמו לדירה. לטענת המבקשת, לאחר קרות האירוע הביטוחי, בדק את הדירה מומחה מטעם המשיבה ובעקבות מסקנותיו נתחמו המחלוקות בין הצדדים, ולשם בירור המחלוקות הנותרות הגישה המבקשת את תביעתה. ביני לביני נפטר המומחה מטעם המשיבה, ולטענת המבקשת, המשיבה "ניצלה" זאת כדי להגיש חוות דעת חדשה של מומחה אחר (להלן: נחמן) המרחיבה את חזית המחלוקת בין הצדדים, וזאת בניגוד לדיני הביטוח ונהלי המפקחת על הביטוח.

בית משפט השלום דחה את בקשת המבקשת לפסילת חוות דעתו של נחמן או למחיקת חלקים והוצאת מסמכים מחוות דעתו. בהחלטתו עמד בית משפט השלום (כב' השופטת פ' נויבירט) על הנסיבות שהובילו למינויו של המומחה החדש ועל כך שמותב אחר שדן בתיק אפשר למבקשת להגיש חוות דעת משלימה בעקבות הגשת חוות דעתו. בית המשפט עמד גם על כך שממילא נחמן, המומחה החדש, אינו כבול למסקנות המומחה הקודם, בפרט שמדובר בנושאים המצויים בתחום מומחיותו כמהנדס. לבסוף עמד בית משפט השלום על כך שממילא בתיק זה מונה גם מומחה מטעם בית המשפט.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח