חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > רע"א 639/19 - פלוני ואח' נ' משרד הביטחון- אגף משפחות והנצחה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
רע"א 639/19 - פלוני ואח' נ' משרד הביטחון- אגף משפחות והנצחה

רע"א 639/19

1. פלוני

2. פלוני

3. פלונית

נ ג ד

משרד הביטחון- אגף משפחות והנצחה

בבית המשפט העליון

[06.03.2019]

כבוד השופט נ' הנדל

בשם המבקשים - עו"ד רון פסקא

 

שעה שאין לסטות מן המבחן העקרוני שאימצו הערכאות הקודמות, הרי שאין עילה להתערב בקביעותיהן העובדתיות הקונקרטיות לגבי העדר פקודה ישירה בענייננו - ומכאן שלא נפל פגם בתוצאה אליה הגיעו.

החלטה

 

1. מונחת לפני בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בבאר שבע (ע"ו 19336-09-18; השופטת ש' דברת, והשופטים א' ואגוו-י' פרסקי), במסגרתו נדחה ערעור המבקשים על הכרעת ועדת הערעורים לפי חוק משפחות חיילים שנספו במערכה (תגמולים ושיקום), התש"י-1950 (להלן: החוק), בבית משפט השלום בבאר שבע (עמ"ח 40373-06-14; בראשות השופטת העמיתה ט' שחף) - ונקבע כי משפחתו של המנוח, רב סמל בשירות קבע ואיש מערך הגששים של פיקוד הדרום (להלן: המנוח), אינה זכאית להכרה מכוח החוק. זאת, בהעדר קשר סיבתי בין שירותו הצבאי למותו בטביעה: ראשית, לא הוכח כי ניתנה למנוח פקודה או הנחיה לעריכת המפגש החברתי שבו מצא את מותו במהלך חופשתו. זאת ועוד, גם אם ניתן היה להגדיר את המפגש כמשימה צבאית - בהנחה שהוא נועד לעודד את בן שיחו של המנוח, צעיר בדווי, להתנדב לשירות בצה"ל - כניסתו של המנוח למים לבדו, לאחר שצרך אלכוהול, בוודאי אינה קשורה במשימה זו.

מכאן בקשת רשות הערעור דנן, בה טוענים המבקשים כי הערכאות הקודמות התעלמו מאופי השירות הייחודי של בני המגזר הבדווי, החובשים - לצד הכובע הצבאי הקלאסי - כובע נוסף, ונדרשים לפעול במהלך חופשותיהם לעידוד הגיוס ההתנדבותי בקרב צעירי המגזר. שעה שמדובר בחלק בלתי נפרד מן השירות הצבאי ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח