חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > רע"א 6557/19 - שחר ושות', חברה עבודות עפר בניה כבישים ופתוח בע"מ נ' הרשות הפלסטינאית
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
רע"א 6557/19 - שחר ושות', חברה עבודות עפר בניה כבישים ופתוח בע"מ נ' הרשות הפלסטינאית

רע"א 6557/19

שחר ושות', חברה עבודות עפר בניה כבישים ופתוח בע"מ

נ ג ד

הרשות הפלסטינאית

בבית המשפט העליון

[31.10.2019]

כבוד השופטת י' וילנר

בשם המבקשת:

עו"ד חגי סיטון

 

החלטה

 

1. בקשת רשות ערעור על החלטתו של בית המשפט המחוזי בירושלים (כב' סגן הנשיא מ' דרורי) בת"א 6259-04 מיום 29.7.2019 בה נדונה אחריותה של הרשות הפלסטינאית, היא המשיבה (להלן: הרשות), לנזקי המבקשת בגין מעשי טרור שאירעו בשנים 2003-2001.

2. המבקשת, חברה קבלנית המבצעת עבודות עפר, בניה, סלילת כבישים ועבודות פיתוח, התקשרה בשנת 2000 בהסכם עם משרד התחבורה לסלילת כביש 477 עוקף יתמא, ליד הישוב רחלים לקריית המדע באריאל (להלן: ההסכם). על-פי ההסכם סלילת הכביש הייתה אמורה להימשך כשנתיים וחצי, מיום 25.9.2000 ועד ליום 1.4.2003. לטענת המבקשת, פיגועי הטרור אשר בוצעות באותן שנים, ואשר כללו את רצח מנהל העבודה שלה, המנוח אשר אילוז ז"ל (להלן: המנוח), מנעו ממנה להמשיך את עבודותיה באופן סדיר וגרמו לה לנזקים כספיים משמעותיים.

3. בהסכמה דיונית הוחלט על פיצול הדיון בתביעה, כך שבשלב ראשון נדונה שאלת החבות והאחריות, וההחלטה בה היא ההחלטה מושא הבקשה דנן.

4. בהחלטתו קבע בית המשפט המחוזי כי ראיות המבקשת לא הוכיחו את אחריותה של הרשות לפיגועים ספציפיים, למעט פיגוע אחד שבוצע בואדי חרמיה מיום 3.3.2002 (להלן: הפיגוע בואדי חרמיה). נקבע כי למעט פיגוע זה, לא הוכח קשר קונקרטי בין ההסתה של הרשות לבין כל אחד מהפיגועים המוזכרים בראיות המבקשת. אשר לפיגוע בואדי חרמיה נקבע כי לגביו הוכח כי הרשות נטלה חלק בפיגוע זה באמצעות מתן גושפנקא חוקית ולגיטימציה למעשה על-ידי בכירים מטעמה. משכך, נקבע כי הרשות אחראית לביצוע הפיגוע בואדי חרמיה, וכי כל הנזקים שנגרמו למבקשת כתוצאה מפעולות הסגר, הגבלות תנועה ומניעת כניסתה לאזור לצורך ביצוע עבודותיה, הם נזקים שהרשות אחראית להם.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח