חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > רע"א 7265/09 - לירון מסס נ' משרד הבריאות ואח', החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
רע"א 7265/09 - לירון מסס נ' משרד הבריאות ואח'

רע"א 7265/09

לירון מסס

נ ג ד

1. משרד הבריאות

2. קופת חולים "מכבי"

3. ד"ר אריה ברכר


בבית המשפט העליון

[31.12.2009]


כבוד המשנה לנשיאה א' ריבליןבשם המבקש - עו"ד אריק ארץ

החלטה

 

1.    זוהי בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב - יפו (כבוד השופטת ד' גנות), לדחות את בקשתו של המבקש להעיד מומחים רפואיים מחוץ לישראל באמצעות ועידת חוזי ("וידאו קונפרנס").

הרקע לבקשה הוא תביעה שמנהל המבקש כנגד המשיבים בגין פגיעה מוחית שנגרמה לו, לטענתו, עקב קבלת חיסון משולב (חצבת-חזרת-אדמת). תביעתו נתמכה בחוות דעת של מומחה לרפואת ילדים ונוירולוגיה ושל מומחה לרפואה פנימית העוסק בתחום של חיסון ילדים. לכתבי ההגנה של המשיבים לא צורפה חוות דעת מומחה כלשהי. מאוחר יותר, בעקבות בקשות שהגישו, צורפו חוות דעת של מומחה לנוירולוגיית ילדים מטעם המשיבה 1, וחוות דעת של מומחה למחלות זיהומיות בילדים מטעם המשיב 3. לאחר דיון מקדמי ולאור הסכמת הצדדים ואישור בית המשפט המחוזי צרף המבקש חוות דעת מומחה נוספת מטעמו, שניתנה על-ידי מומחה למחלות זיהומיות. בשלב זה הופנו הצדדים להליך גישור. משזה לא צלח, הגיש המבקש בקשה לבית המשפט המחוזי לצרף חווֹת דעת מומחה נוספות, שיינתנו על-ידי מומחים רפואיים מחוץ לישראל באמצעות ועידת חוזי.

2.    בית המשפט המחוזי דחה את בקשת המבקש, תוך שהוא נסמך על מספר נימוקים. ראשית נקבע כי בקשתו של המבקש "כללית וסתמית" שכן הוא נמנע מלפרט את שמות המומחים שאת חוות דעתם הוא מבקש לצרף, את תחום מומחיותם ואת הסכמתם ליתן חוות דעת ולהיחקר עליה. יצויין בהקש ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח