חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > רע"א 8977/12 - גידי תנורים בע"מ נ' צביקה יצחק סימנוק ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
רע"א 8977/12 - גידי תנורים בע"מ נ' צביקה יצחק סימנוק ואח'

רע"א 8977/12

גידי תנורים בע"מ

נ ג ד

1. צביקה יצחק סימנוק

2. רמי קלימיאן

בבית המשפט העליון

[12.02.2013]

כבוד השופט ע' פוגלמן

בשם המבקשת:

עו"ד יובל דמול

הבקשה נדחית אפוא על שני ראשיה. משלא נתבקשה תשובה - אין צו להוצאות.

ניתנה היום, ‏ב' באדר התשע"ג (‏12.2.2013).

החלטה

 

בקשת רשות לערער על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בבאר-שבע (כב' השופט א' ואגו) שדחה ערעור שהוגש על פסק דינו של בית משפט השלום בקריית גת (כב' השופט א' באומגרט), וכן על החלטה שנתן בית המשפט המחוזי בבקשה לצירוף ראיה - כל זאת בנושא פרשנותו הנכונה של הסכם לתשלום חוב שנכרת בין הצדדים.

1. המבקשת, חברה העוסקת ביצור תנורי חימום ומאווררים לצרכים חקלאיים, מכרה בשנת 1996 לאביו של המשיב 1 (להלן: המשיב) תנור, מאווררים ומסחרר שנועדו לחימום חממה במשק חקלאי. בגין הממכר אמור היה האב לשלם למבקשת סך של 74,750 ש"ח. דא עקא, שחלק מהשיקים שמסר האב לידי המבקשת לא כובדו, ועל כן הוגשו אלה לביצוע בלשכת ההוצאה לפועל. האב הגיש התנגדות לביצוע השיקים, שבה נטען כי המוצרים שסופקו לו על-ידי המבקשת אינם תקינים. בסופו של יום, מבלי שנדרשה הכרעה שיפוטית, הגיעו הצדדים לידי הסכמה בכתב, שכותרתה "הסכם לתשלום חוב" (להלן: ההסכם). ההסכם, שנוסח בידי באי-כוחם דאז של הצדדים, קבע כי האב, המשיב ואדם אחר ישלמו למבקשת סך של 85,000 ש"ח, ב-85 תשלומים שווים בני 1,000 ש"ח כל אחד. בהסכם צוין כי סכום החוב כולל את כל החיוביים הכספיים של אבי המשיב כלפי המבקשת, ועוד נקבע כי המבקשת מתחייבת לתקן את התנור תוך 7 ימים מיום חתימת ההסכם ולהביאו למצב תקין ושמיש לשביעות רצונו של המשיב.

2. פרט לתשלום הראשון, לא קוים ההסכם על-ידי המשיבים. משכך הגישה המבקשת לבית משפט השלום בקריית גת תביעה כספית בגין הפרת חוזה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח