חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > רע"ב 10059/02 - ביאן (בן מוחמד) אסלאן נ' מדינת ישראל
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
רע"ב 10059/02 - ביאן (בן מוחמד) אסלאן נ' מדינת ישראל, ~ סמכויות הוועדה הדנה בשחרור על תנאי של אסירים שהורשעו בעבירות מין ומכחישים אחריותם למעשה. הוועדה יכולה לשחרר עבריין מין שאינו מודה באחריותו גם אם אין חוות דעת חיובית של מב"ן

רע"ב 10059/02

ביאן (בן מוחמד) אסלאן

נגד, ~

מדינת ישראל, ~ , ~

בבית המשפט העליון , ~

[20.2.03]

לפני ת' אור, א' מצא, י' אנגלרד השופטים

בקשת רשות ערעור עו"ד א' בר עוז - בשם המבקש
עו"ד י' גנסין, עו"ד ד' חורין - בשם המשיבה

פ ס ק - ד י ן, ~

פ ס ק - ד י ן


השופט ת' אור


עיקר העובדות והמחלוקת

1. המבקש (להלן - אסלאן או המבקש) הינו אסיר, שנדון לעונש מאסר בן שמונה שנים בפועל, שתחילתו ביום 29.9.1997, וזאת בגין שני מעשי אינוס שביצע. לקראת תום שני שליש מתקופת המאסר ביקש אסלאן כי ועדת השחרורים לפי חוק שחרור על תנאי ממאסר, תשס"א-2001 (להלן בהתאמה - הוועדה או החוק) תורה על שחרורו על תנאי ממאסרו. בפני הוועדה הונחו דו"ח סוציאלי של גורמי הטיפול בבית הסוהר, דו"ח של מפקד בית הסוהר וחוות דעת של החטיבה לפסיכיאטריה משפטית של משרד הבריאות (להלן - מב"ן). הוועדה החליטה לשחרר את אסלאן בתנאים שונים. המדינה, המשיבה בערעור זה, ערערה על ההחלטה בפני בית המשפט המחוזי בנצרת. ביום 6.11.2002 החליט בית המשפט המחוזי לקבל את הערעור, ולבטל את ההחלטה לשחרר את אסלאן בתנאים ממאסרו. על החלטה זו הוגשה בקשת רשות הערעור לבית משפט זה. החלטנו לקבלה ולדון בה כבערעור עצמו.

2. חוות הדעת של מב"ן בעניינו של אסלאן קבעה שלא ניתן להעריך את מסוכנותו לטווח ארוך, הואיל ואסלאן הכחיש את אחריותו למעשים בגינם הורשע בדין. על רקע דברים אלה, החליט בית המשפט המחוזי לבטל את החלטת הוועדה. בהקשר זה בית המשפט המחוזי קבע כך:

"נאמר אך זאת שעמדת בית המשפט העליון ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח