חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > רע"ב 9045/17 - פלוני נ' מדינת ישראל
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
רע"ב 9045/17 - פלוני נ' מדינת ישראל

רע"ב 9045/17

פלוני

נ ג ד

מדינת ישראל

בבית המשפט העליון

[21.01.2018]

כבוד השופט ע' פוגלמן

בשם המבקש:

עו"ד יוסף נגר

בשם המשיבה:

עו"ד רותם סלמה

 

הבקשה נדחית אפוא. בנסיבות העניין, לא ייעשה צו להוצאות.

החלטה

 

1. המבקש, יליד 1948, הורשע בעבירות ניסיון לרצח, תקיפה סתם ושתי עבירות של איומים. זאת, במסגרת סכסוך שהתגלע בין המבקש לבין המתלונן, לאחר שעל פי כתב האישום חשד המבקש בכך שהמתלונן (יליד 1934) נתן עינו בגרושתו של המבקש. בהמשך לכך, איים המבקש על המתלונן; ובסופו של דבר תקף המבקש את המתלונן בסכין ופצע אותו, מתוך כוונה להביא למותו. בגין מעשיו האמורים, נגזרו על המבקש 10 שנות מאסר בפועל. ערעור שהגיש המבקש על הכרעת הדין וגזר הדין בעניינו נדחה בבית משפט זה.

2. ועדת שחרורים במקום מושבה בבית הסוהר צלמון (להלן: ועדת השחרורים או הוועדה) דנה ביום 26.6.2017 בעניינו של המבקש. הוועדה קבעה, בין היתר, כי מסוכנות המבקש אינה חד משמעית, שכן מצד אחד עומדות לחובתו הרשעות בעלות משקל, אך מצד שני מדובר באדם מבוגר שהדו"ח הסוציאלי בעניינו מעיד על תפקוד תקין וניתן לומר שהפיק את הלקחים מעצם נשיאתו במאסר הנוכחי. נוכח האמור, הורתה הוועדה על עריכת דו"ח הערכה פסיכו-דיאגנוסטית שיבהיר את עניין המסוכנות הנשקפת מהמבקש. עתירה שהגיש המבקש נגד ההחלטה לערוך דו"ח כאמור נמחקה לאחר שהמבקש עבר את האבחון בטרם נערך דיון בעתירה.

בדו"ח אבחון פסיכולוגי מיום 28.8.2017 (להלן: דו"ח האבחון), צוין כי לאחר שערעורו נדחה, הודה המבקש בביצוע העבירה; אך כי הוא לוקח אחריות חלקית על מעשיו נוכח טענותיו כי פעל לבקשת גרושתו שלפיה המתלונן הטריד אותה; וכי דקר את המתלונן מתוך הגנה עצמית ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח