חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > רע"מ (ירושלים) 58368-01-21 - סלאח א-דין מוחמד פאדול אחמד נ' רשות האוכלוסין ההגירה ומעברי הגבול, היחידה המשפטית, משרד הפנים, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
רע"מ (ירושלים) 58368-01-21 - סלאח א-דין מוחמד פאדול אחמד נ' רשות האוכלוסין ההגירה ומעברי הגבול, היחידה המשפטית, משרד הפנים

רע"מ (ירושלים) 58368-01-21

סלאח א-דין מוחמד פאדול אחמד

על ידי נ' אביגאל, עו"ד

נ ג ד

רשות האוכלוסין ההגירה ומעברי הגבול, היחידה המשפטית, משרד הפנים

על ידי ע' משה, עו"ד, מפרקליטות מחוז ירושלים (אזרחי)

בית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

[08.03.2021]

כבוד השופט עודד שחם

החלטה

 

 

 

בפניי בקשת רשות לערער.

1. הבקשה שבפניי מופנית כנגד החלטת בית הדין לעררים לפי חוק הכניסה לישראל, התשי"ב-1952 (להלן - בית הדין) מיום 25.1.21 (כב' הדיין מ' זילברשמיד), בה נדחתה בקשת המבקש להכרעה בערר שהגיש, או למתן צו ביניים לפיו יינתן לו רישיון ישיבה בישראל מסוג א/5 עד להכרעה בערר.

2. המבקש הוא יוצא חבל דרפור שבסודן. הוא נכנס לישראל שלא כדין בשנת 2012. על פי המתואר בבקשה שבפניי, המבקש נמלט מדרפור לאחר שכמה מבני משפחתו נרצחו והוא עצמו נעצר והוחזק בכלא וספג שם עינויים אכזריים. עוד נטען בבקשה כי בשנת 2015 החל המבקש לסבול מכאבי רגליים, נותח מספר פעמים ומאז מתנייד בקושי רב. נטען כי בשל מצבו הרפואי בשילוב עם מעמדו בישראל הוא מנוע מלהתפרנס, אינו זכאי לביטוח רפואי ולזכויות סוציאליות ותלוי בעזרתם של אחרים.

3. בשנת 2017 הגיש המבקש למשיבה בקשת מקלט, אשר עד היום טרם הוכרעה. הבקשה מגוללת השתלשלות ארוכה של ההליכים בעניינו של המבקש מאז הגיש את בקשת המקלט. ההליך המתנהל בפני בית הדין הוא ערר המבקש כנגד מחדל המשיבה בטיפול בבקשת המבקש למקלט, כמו גם כנגד אפלייתו הנטענת ביחס למאות מבקשי מקלט מדרפור שקיבלו מעמד א/5 "מטעמים הומניטריים". הערר הוגש בחודש אוגוסט 2018, אך הדיון בו "הוקפא" על רקע קיומן של עתירות תלויות ועומדות בבג"ץ, אשר נושאן בקשות המקלט של יוצאי דרפור (בג"ץ 4630/17 ובג"ץ 7552/17).

4. בקשה קודמת של המבקש לסעד זמני שעניינו מתן רישיון מסוג א/5 נדחתה. לנוכח מצבו הרפואי של המבקש, הורה בית הדין כי עד להכרעה בערר יינתן לו רישיון מסוג ב/1. המבקש השיג על ההחלטה בפני ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח