חדשות משפטיות

חוזים לרכישה
 
דף הבית > פסקי דין > רע"פ 1409/19 - ניב אסרף נ' מדינת ישראל
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
רע"פ 1409/19 - ניב אסרף נ' מדינת ישראל

רע"פ 1409/19

ניב אסרף

נ ג ד

מדינת ישראל

בבית המשפט העליון

[24.02.2019]

לפני:

כבוד השופט י' אלרון

בשם המבקש: עו"ד מוטי יוסף

 

בהתאם לתכניתם של השניים, משהגיעו לקריית ארבע, הלך המבקש למקום המסתור והותיר את מכשיר הטלפון הנייד שלו ברכב על מנת שלא יהיה ניתן לאיכון. חברו של המבקש נסע למקום הסמוך למחבואם, הוציא אוויר מגלגל הרכב, והניח את הגלגל הרזרבי שהיה בתא המטען על הקרקע.

או אז שב חברו של המבקש לקריית ארבע, ובכניסה לישוב דיווח לשוטר ששהה במקום כי חברו צעד "לעבר כפר ערבי" ולא שב משם בחלוף כחצי שעה. לבקשת השוטר, חברו של המבקש שב על הדיווח למוקד המשטרה והוביל את השוטר למקום בו הניח את הגלגל הרזרבי בטענה כי שם ראה לאחרונה את המבקש.

בעקבות הדיווח הופעל נוהל חירום מחשש לחטיפה ובמסגרתו ננקטו צעדים ביטחוניים רבים במטרה לאתר את המבקש, ובכלל זה "הקפצה" של כוחות בטחון רבים, פריסת מחסומים, ביצוע סריקות בכפרים הסמוכים על ידי כוחות הביטחון והטלת מגבלות על תנועת תושבי הכפרים.

בכל אותה עת, המבקש נותר במקום מסתורו אף שידע כי נערכים חיפושים אחריו ושמע את רכבי החירום יוצאים לחפשו.

כעבור מספר שעות, דיווח חברו של המבקש למשטרת חברון על מעשיהם של השניים. הלה הודה כי הדיווח שמסר בתיאום עם המבקש הוא דיווח כוזב, ולבסוף הוביל את החוקרים למקום המסתור שבו שהה המבקש.

החלטה

 

1. בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים (השופטים ר' פרידמן-פלדמן, א' אברבנאל ו-ח' זנדברג) בעפ"ג 14293-09-18 מיום 23.1.2019, בגדרו התקבל ערעורה של המשיבה על קולת העונש שהושת על המבקש בגזר דינו של בית משפט השלום בירושלים (השופט א' גורדון) בת"פ 52534-06-15 מיום 24.6.2018.

2. ביום 18.10.2017 הורשע המבקש, על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון, בעבירה של מסירת ידיעה כוזבת לפי סעיף 243 לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: החוק), ובעבירה של קבלת דבר בתחבולה לפי סעיף 416 לחוק.

3. על פי המתואר בכתב האישום המתוקן, המבקש, אשר צבר חובות בשווי עשרות אלפי שקלים במסגרת הימורים בלתי חוקיים, החליט לנסות לחמוק מנושיו באמצעות יצירת מצג שווא לפיו נחטף בסמוך לחברון.

ביום 2.4.2015 נסע המבקש עם חברו לקריית ארבע, ובדרכם שכנע את זה האחרון שיסייע לו בתכניתו לייצר מצג שווא לפיו נחטף - דבר שנועד לדבריו לעורר את חששה של בת זוגו. השניים תכננו את פרטי התכנית בדרכם לקריית ארבע, ואף בחרו מקום מסתור סמוך ליישוב זה.

בהתאם לתכניתם של השניים, משהגיעו לקריית ארבע, הלך המבקש למקום המסתור והותיר את מכשיר הטלפון הנייד שלו ברכב על מנת שלא יהיה ניתן לאיכון. חברו של המבקש נסע למקום הסמוך למחבואם, הוציא אוויר מגלגל הרכב, והניח את הגלגל הרזרבי שהיה בתא המטען על הקרקע.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח