חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > רע"פ 4827/95 - ה.ג. פולק בע"מ ואח' נ' מדינת ישראל
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
רע"פ 4827/95 - ה.ג. פולק בע"מ ואח' נ' מדינת ישראל, ~ הרשעה במסירת "פרט מטעה" בדו"ח לבורסה לפי חוק ניירות ערך, על שיווק תרופה חדשה ע"י החברה. פרסום נתונים בעתונות אינו משחרר חברה מדיווח על אותם נתונים בדו"ח לבורסה. הקלה בעונש של מנהל חברה שהורשע במסירת "פרט מטעה" בדו"ח לבורסה

רע"פ 4827/95

1. ה.ג. פולק בע"מ
2. מיכאל פורת

נגד, ~ , ~

מדינת ישראל, ~ , ~

בית המשפט העליון , ~

[9.6.97]

, ~

לפני א' ברק, השופטים ג' בך, י' זמיר הנשיא

ערעור ברשות עו"ד שמשון אלבק - בשם מערערת 1
עו"ד חנן מלצר; עו"ד דניאל פדר - בשם מערער 2
עו"ד צבי קלנג - בשם המשיבה

פ ס ק - ד י ן, ~

פ ס ק - ד י ן


הנשיא א' ברק


העובדות

1. המערערת היא חברה ציבורית. מניותיה נסחרות בבורסה. היא מייצרת ומשווקת ציוד רפואי חד פעמי. המערער הוא מנהלה של המערערת והוא מחזיק במישרין ובעקיפין בשבעים ושניים אחוז ממניותיה. במהלך חודש מרץ 1992 סיימה המערערת פיתוחו של מוצר. הוא נועד לשמש כחומר סיכוך והגנה בפני נגיפי איידס והרפס בעת מגע מיני. תאריך היעד ליציאת המערערת עם המוצר לשוק נקבע ליום 92. למערערים הסתבר, כי ייתכן והמוצר הוא מוצר (או סם) רפואי, וכי יתכן כי יהיה צורך באישור משרד הבריאות לייצורו ושיווקו.

אכן, ראש מחלקת תנאי רישום באגף הרוקחים במשרד הבריאות הודיע (ביום 22.3.92) כי התכשיר הוא תרופה, וכי "עליכם להפסיק לאלתר כל פעולת ייצור או שיווק תכשיר זה. אנו רואים בחומרה רבה פרסום זה הנוגד את הוראות החוק ". המערערים סברו כי משרד הבריאות טועה וכי החלטתו נתקבלה בחוסר סמכות.

הם המשיכו בפעולות השיווק כמתוכנן. הם החלו כמתוכנן (ביום 23.3.92) בהפצת המוצר לחנויות. ההפצה לוותה במסע פרסום נרחב באמצעי התקשורת.

2. בטרם החל שיווק המוצר - בבוקרו של יום ה23.3.92- - הגישו המערערים דין וחשבון מיוחד לבורסה. צויינה בו עובדת פיתוח המוצר וחדשנותו. נמסר בו כי מתנהל משא ומתן לשיווק המוצר בארצות נוספות. דווח בו כי הוגשה בקשה לרישום פטנט. הודגש בדין וחשבון כי "לאור החשיבות של המוצר כפתרון חלקי לבעיה המציקה כיום לחלק ניכר של אוכלוסיית העולם, אנו מניחים כי למוצר הנ"ל תהיה השפעה משמעותית על עסקי ומחזור המכירות" של המערערת. מטעם הבורסה נשלחה ( על ידי גב' הראל - ראש מדור חברות רשומות ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח